250-500 GB hard disk önerisi

Hocam internetten baktığım kadarıyla bilgisayarınızda 1 adet M.2 SATA SSD yeri var.
Resimde fanın hemen üstünde bir tane mavi kart var sizde o kartan olmayabilir o kartın takılı olduğu yerde soket var mı bir kontrol eder misiniz eğer varsa size önerdiğim SATA SSD'yi almayın(SATA SSD çok yer kaplar M.2 SATA'ya göre hem bilgisayarınız hafiflemiş olur hem de daha güncel bir teknoloji kullanmış olursunuz)
M.2 SATA takabiliyorsunuz demektir bu M.2' SATA'lar SATA'lardan daha iyi.
Arka kapaktaki tüm vidaları sökerseniz kolayca açılabiliyor doğru baktıysam size zahmet bir bakıp kontrol edebilir misiniz bu porttan var mı yok mu eğer varsa M.2 SATA takalım 500 TL'ye 250 GB M.2' SATA'lar falan var uygunlarından birini takarız sizde rahat ve hızlı kullanmış olursunuz.

1671916724408.png

Hocam internetten baktığım kadarıyla bilgisayarınızda 1 adet M.2 SATA SSD yeri var.
Resimde fanın hemen üstünde bir tane mavi kart var sizde o kartan olmayabilir o kartın takılı olduğu yerde soket var mı bir kontrol eder misiniz eğer varsa size önerdiğim SATA SSD'yi almayın(SATA SSD çok yer kaplar M.2 SATA'ya göre hem bilgisayarınız hafiflemiş olur hem de daha güncel bir teknoloji kullanmış olursunuz)
Arka kapaktaki tüm vidaları sökerseniz kolayca açılabiliyor doğru baktıysam size zahmet bir bakıp kontrol edebilir misiniz bu porttan var mı yok mu eğer varsa M.2 SATA takalım 500 TL'ye 250 GB M.2' SATA'lar falan var uygunlarından birini takarız sizde rahat ve hızlı kullanmış olursunuz.

1671916724408.png

Yani hocam lafın kısacası bilgisayarınıza 2 tip SATA SSD takabiliyorsunuz isterseniz sahip olduğunuz hafızayı çıkarmadan M.2(ince uzun)
SATA SSD takabilirsiniz fanın üzerine ya da M.2 SATA'yı ellemeden sizde takılı olan SATA SSD'yi çıkartır yerine yenisini takarız.

M.2 SATA takarsak sizdeki depolama + 240 GB olacak.

Son düzenleme:
Benim eski ekranı bozuk laptopu sökünce içinden 320 GB SATA çıktı. İşime yarar mı?

Eki Görüntüle 1612734

Yani hocam lafın kısacası bilgisayarınıza 2 tip SATA SSD takabiliyorsunuz isterseniz sahip olduğunuz hafızayı çıkarmadan M.2(ince uzun)
SATA SSD takabilirsiniz fanın üzerine ya da M.2 SATA'yı ellemeden sizde takılı olan SATA SSD'yi çıkartır yerine yenisini takarız.

M.2 SATA takarsak sizdeki depolama + 240 GB olacak.

Eski Dell marka. Technopat'a yeni başladığım için fotoğraf atmayı bilmiyorum. Nasıl atıldığını söylerseniz SATA'yı atabilirim.

Son düzenleme:
Hocam mesaj yazarken altta görsel yükle yazıyor ataş simgesi var oradan telefonla çekip atabilirsiniz.

.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-12-25-16-24-05-600_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-25-16-24-05-600_com.android.chrome.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 14
Eski Dell laptoptan çıkan SATA ve şu anki ASUS.

Dosya Ekleri

• IMG_20221225_165445.jpg
    IMG_20221225_165445.jpg
    159,8 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20221225_155537.jpg
    IMG_20221225_155537.jpg
    163,3 KB · Görüntüleme: 14
Hocam oradaki göze oturuyorsa SATA sorun olmayacaktır fakat Wi-Fi kartının orada HDD yazan bir slot var oraya bağlantı yapmak için resimdeki kablodan gerekli isterseniz yeni bir konu açıp sorun ne tür kablo olduğunu(HDD data kablosu ama çok ince bir kablo türünü ben bilmiyorum o kablonun)

Dosya Ekleri

• IMG_20221225_170821.jpg
    IMG_20221225_170821.jpg
    26 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Hocam oradaki göze oturuyorsa SATA sorun olmayacaktır fakat Wi-Fi kartının orada HDD yazan bir slot var oraya bağlantı yapmak için resimdeki kablodan gerekli isterseniz yeni bir konu açıp sorun ne tür kablo olduğunu(HDD data kablosu ama çok ince bir kablo türünü ben bilmiyorum o kablonun)

Oradaki boşluğa SATA tam oturuyor ama herhangi bir soket yok.

Hocam size soketli kabloyu buldum yabancı bir siteden fiyatı pahalı oradan almayın internette TL ile o kabloyu satan yerlere bakalım.

Hocam şimdi internete baktım aynı kabloyu satan TR de yer bulamadım forumda konu açın benim attığım bu kablonun aynısından lazım uyumlu kablo bilen var mı diye sorun yardımcı olurlar.

İnternete

14010-00219800 yazarak sizde bakabilirsiniz 10 dolar civarı ama bize gelirken 200-250 TL oluyor

Son düzenleme:
Olabilir ben senin bilgisayarının o alttaki kareli yerde depolaman var sanıyordum üstteki M.2 SATA soketi boşta olsaydı siz kendiniz yapabilirdiniz ama Flex kablonuz eksik isterseniz kendiniz söyleyin internetten ya da hiç uğraşamam kablo aramakla derseniz bilgisayarcıya verin SATA ile birlikte kablonun peşine o düşsün.

Geri
Yukarı