250 CC motor alınır mı?

buraktuncer34

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
İlk defa motor alacağım acelem yok şu an araştırıyorum. Motor ehliyetim yok yeni yasa ile 125 CC'ye kadar olan motorları kullanabiliyorum bundan yararlanmak istiyorum ama tavsiyelerinize göre gerekirse motor ehliyeti de alabilirim.

Boyum 1.82.

Motoru işe gidip gelmek için kullanacağım(kadıköyden mecidiyeköy e gideceğim) ama istediğim motor türü supersport. Görüntü olarak bunlar hoşuma gidiyor ama Yamaha R125 ve Honda CBR125 sıfır satışı bulunmuyor. Motoru sıfır almak istiyorum.

Bu ve diğer sitelerdeki tavsiyeleri okudum bir de ben paylaşmak istedim. Trafik tecrübem de yok.

Aprilla ve KTM 125 CC'lik motorlarını sıfır alabiliyorum sanırım satışı var ama bunların da fiyat biraz yüksek geliyor bunlar yerine 250 CC motor mu alsam? Bunun içinde ehliyet almam gerekecek.

Pulsar ın 125 CC'lik motorunu da son çare olarak düşünüyorum.

Sizin tecrübelerinize dayanarak tavsiyeleriniz ne olur? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yamaha harici alınır diyorum, o da Yamaha'yı kötülediğimden falan değil Yamaha'nın satış bayileri haddinden fazla satışta fırsatçılık yaptığı için söylüyorum.
CFMOTO SR250'ye sanki bir hak tanınabilir. Son günlerde çok duyuluyor CFMOTO tabii ki de diğer markalardan halen daha motor teknolojisi olarak arkada olduğunu söyleyebiliriz. Fakat motor harici teknolojilerine baktığımızda diğer firmalardan önde diyebilirim.
Yamaha için ise;
Yamaha Türkiye'nin tavsiye ettiği satış fiyatı.

1685364222739.png

Yamaha bayilerinin sattığı satış fiyatı,

1685364372641.png

:)

Evet yanlış görmediniz Yamaha bayisi önerilen satış fiyatından neredeyse tam tamına 150bin daha fazla ücrete satıyor.

Son düzenleme:
Motor tecrüben yoksa yüksek CC ile başlamamanı tavsiye ederim. Scooter ile başla ya da düşük CC ile başla motor tecrüben yoksa diğerleri tehlikeli olur.

Ben de öyle düşünüyorum. O kadar deneyimim olmasına rağmen 400'lük motora direkt geçmeye korkuyorum onun için 125'lik alıp iyice pasını attıktan sonra yüksek CC. Ayrıca şunu da unutmayın 600CC üstü intihar makinesıdır. Sen ne kadar dikkatli olursan ol güçlü makine olduğu için en ufak hatada gidersin.

Yamaha harici alınır diyorum, o da Yamaha'yı kötülediğimden falan değil Yamaha'nın satış bayileri haddinden fazla satışta fırsatçılık yaptığı için söylüyorum.
CFMOTO SR250'ye sanki bir hak tanınabilir. Son günlerde çok duyuluyor CFMOTO tabii ki de diğer markalardan halen daha motor teknolojisi olarak arkada olduğunu söyleyebiliriz. Fakat motor harici teknolojilerine baktığımızda diğer firmalardan önde diyebilirim.
Yamaha için ise;
Yamaha Türkiye'nin tavsiye ettiği satış fiyatı.

Eki Görüntüle 1798565

Yamaha bayilerinin sattığı satış fiyatı,

Eki Görüntüle 1798569

:)

Evet yanlış görmediniz Yamaha bayisi önerilen satış fiyatından neredeyse tam tamına 150bin daha fazla ücrete satıyor.

Teşekkür ediyorum. Başlangıç olarak değil de daha zevk için sürmek kısmına geçtiğimde düşünmeliyim sanırım bunu.

Pulsar la başlamak mantıklı olacak gibi.

Peki öncesinde Pulsar gibi bir motorla başlayıp motor için ehliyet aldıktan sonra 250 cc ve üzerine geçsem, Pulsar ı kolay satabilir miyim? 1 yıl içinde satmış olurum sanırım, 1 yılda ehliyet alıp yükseltebilirim.
Sürücü kursuna gidin ehliyetsiz kullanmayın. Şu an piyasadan haberim yok ama pulsar kolay satılıyordu.

Motor tecrüben yoksa yüksek CC ile başlamamanı tavsiye ederim. Scooter ile başla ya da düşük CC ile başla motor tecrüben yoksa diğerleri tehlikeli olur.
Motor tecrübem yok ama motor kullababilir hale geldikten sonra alıcam. İlk önce eğitim alıp durması kalkması ağırlığı kontrolü gibi bi alışma sürecine sokmak istiyorum kendimi.

Yeni konular

Geri
Yukarı