250 GB AKN vs 500 GB Kota

Hangisi ?

• 50 MBPS 250 GB AKN

• 100 MBPS 500 GB Kota

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

alaattin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat kullanıcıları,

Mevcut olarak kullandığım KabloNet 50 MBPS 250 GB AKN'li tarifemin taahhütü bitiyor (11.07.2018). Taaddüt varken 89,99 ₺ ödüyorum. Taaddüt bittikten sonra ise 119,99₺ ödemem gerekecek. Bugün KabloNet müşteri temsilcisi beni aradı ve siz 100 MBPS 500 GB Kotalı tarifeyi 110 ₺ gibi bir ücretle kullanın dedi. Ben de zaman kazanmak için düşünmek istiyorum dedim kaldı ki zaten 10 gün beklemem gerekiyormuş taaddüt bitmesini.

Şimdi benim sorum şu ben ayda ortalama 250 GB gibi bir internet kullanımı yapıyorum (Steam sağ olsun ±350 GB olabiliyor), hız 2 katına çıkacağı için bu durum ne kadar değişir? Sonuçta bir video 2 GB ise hız 10 katına da çıksa o video 2 GB kalmaya devam eder.

Yaptığım kararın telafisi olmayacak çünkü şu an kullandığım kampanya yok yani Mayıs 2017 kadar vardı. Yeni sistemle kaldırılmış. Yani 500 GB kotayı geçersem GB başı 0,5 ₺ para yansıtılacak faturama bu durumda faturanın fiyatı uçabilir.

Başka merak ettiğim konu ise 500 GB kotanın bitmesi yani ben 500 GB kotayı bitirebilir miyim? Evde sadece ben kullanıyorum interneti. Sonradan pişman olmamak için sizin değerli yorumlarınıza danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanımınıza bağlıdır. Ayda 500 GB'dan fazla kullanırım diyorsanız AKN'liyi, kullanmam diyorsanız Kotayı seçiniz. Kota'nın hızı da fazla.

Fikirlerin için teşekkür ederim biraz daha yorum gelsin ve anket ona göre düşüneceğim. Yaptığım kararın telafisi olmadığı için.
İnternet kullanımınız ne kadar? Gece gündüz oyun indirip film mi izliyorsunuz yoksa ara sıra film izleyip oyunların güncellemesini falan mı yapıyorsun? 500 GB demek Günde 18 GB demek bir günde 18 GB tüketebilir misiniz yani her gün Witcher 3 indirmek demek sayılabilir. Anket 10'a 10 gidiyor bu arada. Kota daha hızlı olduğu için seçiminizi doğru yönde yapmalısınız.

İnternet kullanımınız ne kadar? Gece gündüz oyun indirip film mi izliyorsunuz yoksa ara sıra film izleyip oyunların güncellemesini falan mı yapıyorsun? 500 GB demek Günde 18 GB demek bir günde 18 GB tüketebilir misiniz yani her gün Witcher 3 indirmek demek sayılabilir. Anket 9'a 9 gidiyor bu arada. Kota daha hızlı olduğu için seçiminizi doğru yönde yapmalısınız.
Bundan önceki 2 aylık kullanımım bu şekilde ve diğer aylarda yaklaşık bu şekilde. Günde yaklaşık +5 saat Twitch ve Youtube (720p ve 1080p) üzerinden video izlerim. Geri kalan zamanda oyun oynarım, veya bir şeyler araştırırım. Oyun indirme konusu ise karışık mesela dün GTA V indirdim geçen ay Witcher 3 ama şu şekilde söyleyebilirim ayda yaklaşık +30 GB oyunlara güncelleme yapıyorum. Yani ayda 1-2 büyük oyun ve büyük çapta güncelleme yapıyorum.
2 ay.png

Bundan önceki 2 aylık kullanımım bu şekilde ve diğer aylarda yaklaşık bu şekilde. Oyun günde yaklaşık +5 saat Twitch ve Youtube üzerinden video izlerim. Geri kalan zamanda oyun oynarım, veya bir şeyler araştırırım. Oyun indirme konusu ise karışık mesela dün GTA V indirdim geçen ay Witcher 3 ama şu şekilde söyleyebilirim ayda yaklaşık +30 GB oyunlara güncelleme yapıyorum. Yani ayda 1-2 büyük oyun ve büyük çapta güncelleme yapıyorum.
Eki Görüntüle 311906
En fazla 250'yi biraz geçmişsiniz bunun iki katından bahsediyoruz ayrıca bu ay daha 3 gün oldu 11 GB kullanmışsınız 500 GB demek günde ortalama 18 GB demek bence Kotalı alın ama tabi siz bilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı