250 GB AKN vs 500 GB Kota

Hangisi ?

• 50 MBPS 250 GB AKN

• 100 MBPS 500 GB Kota

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Ama sadece film değil ki benim internet kullanımım, günde 10 saatten fazla bilgisayar başında oturuyorum. Bunun 5 saati falan Twitch veya Youtube izlemek ile geçiyor kalan kısmı da oyun oynamak ile. Günümüzde kaliteli oyunlar nereden baksan +50 GB ve gelen güncellemeleri 3-4 GB var bu durumda resimde de olduğu gibi 250 GB kota yetersiz kalıyor benim açımdan.
Haklısınız, elinizde imkan varsa 1 ay birini 1 ay birini deneyin diyeceğim ama :) Hayırlı olsun...

Haklısınız, elinizde imkan varsa 1 ay birini 1 ay birini deneyin diyeceğim ama :) Hayırlı olsun...
Ah keşke böyle bir imkanım olsa eskiden oda vardı, beğenmezsen 1 hafta içinde parasız vazgeçme hakkı. Belki hâlâ vardır, ama yine bu durumda eskisine dönemeyeceğim.

İlk ay zorlayıp 500 sınırına yaklaşırsınız, sonraki aylarda rayına oturduğunda 500 sınırına yaklaşamazsınız bile bana kalırsa. Ufak bir hasapla şu anki tarifede 20 gün içinde AKN sınırına takılsanız yeni tarifede kalan 10 güne 250 GB kalmış oluyor, 20 günde 250 harcasanız yeni tarifeyle bir ayda maksimum 400 GB kullanabilirsiniz demek oluyor. İnat ederseniz 1 TB bile harcayabilirsiniz tabi orası ayrı.

Dostum öncelikle şu soruları cevapla :
  • Ne kadar indirme yapıyorsun?
  • Ne kadar video, film izliyorsun?
Eğer indirmen azsa yani attığın ekteki gibiyse, geç 100 Mbps tarifeye. Ama benim gibi her ay 600+ GB indirme yapıyorsan(nasıl yaptığımı sormayın ben de bilmiyorum) 50 Mbps pakette kal.

Bence kesinlikle 100 Mbps 500 GB kotalı alın.Eğer yüklü bir oyun indirmesi yapacaksan 4 TL'lik turbo paketi al 24 saat içinde tüm oyunlarını indirirsin.

Dostum öncelikle şu soruları cevapla :
  • Ne kadar indirme yapıyorsun?
  • Ne kadar video, film izliyorsun?
Eğer indirmen azsa yani attığın ekteki gibiyse, geç 100 Mbps tarifeye. Ama benim gibi her ay 600+ GB indirme yapıyorsan(nasıl yaptığımı sormayın ben de bilmiyorum) 50 Mbps pakette kal.
Ayda 1-2 kere büyük çaplı oyunlar (+50 GB) ve 4-5 kerede küçük çaplı oyunlar (+5 GB) indiriyorum. Ve son olarak yaklaşık +10 GB yüklü olan oyunlara güncelleme yapıyorum. Ama bazen PUBG gibi tek bir oyuna +10 GB güncelleme gelebiliyor.
Günde en az 4-5 saat Twitch ve Youtube üzerinden video izliyorum (720p - 1080p).

Ayda 1-2 kere büyük çaplı oyunlar (+50 GB) ve 4-5 kerede küçük çaplı oyunlar (+5 GB) indiriyorum. Ve son olarak yaklaşık +10 GB yüklü olan oyunlara güncelleme yapıyorum. Ama bazen PUBG gibi tek bir oyuna +10 GB güncelleme gelebiliyor.
Günde en az 4-5 saat Twitch ve Youtube üzerinden video izliyorum (720p - 1080p).
Yaptığım hesaba göre en çok kullansaniz 300 GB kullanıyorsunuz.
Yani bu değer o aya göre +-100 olabilir. Ama size 500 GB rahat rahat yeter.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı