250 GB dolu disk 400 GB dolu gözükme sorunu

TheWolverine07

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere 1 TB Seagate sabit diskim var. Sabit diski iki bölüme ayırdım. Problem ise burada başlıyor. ''D'' kısmı içerisinde ki dosyalar 250GB boyutunda fakat 400GB dolu gösteriyor buda benim için problem yaratıyor. Dosyaları ''C'' kısmına taşıyıp biçimlendiremiyorum çünkü ''C'' de o kadar yer yok. Fotoğraflar da detay var. Şimdiden teşekkürler.

1.png
2.png

Sistem gizli dosyalarını göster diyecektim ama sen onu da yapmışsın. Yoksa System Volume gözükmezdi. Virüs olabilir gibi geliyor. Kasper ve Malwarebytes ile bir tarama yaptır bakalım.

4.png
Disk yönetimini açıp bir fotoğraf atar mısın?
Eki Görüntüle 160965

Treesize ile dosyaların yerini öğrenebilirsin.

Ek olarak minitool partition wizard ile C'nin boyutunu arttıp, dosyaları oraya aktarıp sonra D formatından sonra dosyaları geri koyabilirsin.

Dediğim gibi dosyaların boyutu 260GB fakat fazla yer dolumu yapmış bu sebebi gidermek istiyorum çünkü yaz ayı geliyor ve ben diskin hemen hemen tamamını oyun ile doldurmak istiyorum.

Disk yönetimini açıp bir fotoğraf atar mısın?
3.png

Windows restore veya virüs programı backuplarına ait dosya olabilir.
İlkel ama işe yarar yöntemi belirttim, Cyi büyütüp, sadece görünen dosyaları birer birer işaretleyip C'ye at. Her işlem sonrası boyutları kontrol et, sonra da D'yi formatlayıp dosyaları geri at.

Windows restore veya virüs programı backuplarına ait dosya olabilir.
İlkel ama işe yarar yöntemi belirttim, Cyi büyütüp, sadece görünen dosyaları birer birer işaretleyip C'ye at. Her işlem sonrası boyutları kontrol et, sonra da D'yi formatlayıp dosyaları geri at.

Önümüz de ki 1-2 saat içerisinde deneyip tekrar sizle iletişime geçicem takipte kalırsanız sevinirim.

Önümüz de ki 1-2 saat içerisinde deneyip tekrar sizle iletişime geçicem takipte kalırsanız sevinirim.
Ayrı bir disk oluşturup dosyaları içine attıktan sonra diğer diski sildim tertemiz oldu.Yardımlarınız için çok minnettarım teşekkürler..
ss.png

Hocam benim windows kurulu diskimde C bölümünde 75 GB yer kullanılmış yazıyor. İçindeki dosyalar toplam 60 GB. Sizinkisi de aynı mı bir bakarmısınız?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı