250 TL 5 GHz Router önerisi

Hocam, orada diğer SOL modemlerinin yöntemleri ile denedim ama olmadı. Nokia G-2426G-A için bazı arkadaşlar sormuş ama şifreyi elde edebilen yok.

İşin sinir bozucu tarafı, modemi ne bridge moduna alabiliyorum, ne DNS değiştirebiliyorum.. Hiçbir şey yaptırmıyor. SOL ile görüştüğümde böyle bir kısıtlamamız yok diyor. Daha sattıkları modemden haberleri yok ki.
SOL modeminde DMZ modunu acabiliyorsanız işinizi görür. Neredeyse aynı işlevi görüyor bridge ile.

SOL modeminde DMZ modunu acabiliyorsanız işinizi görür. Neredeyse aynı işlevi görüyor bridge ile.
Kullanılabilir gözüküyor. Tam olarak çalışma mantığı nedir, bilgi verebilir misiniz? Bridge modem ile aynı mantık mı? Güvenlik açısından sorun yaşatmaz değil mi?

1652728360756.png

Arkadaşlar, modem logundan şifreyi buldum galiba. Ancak birinde şifre direkt olarak açık: 7 haneli.

Diğer ikisinde şifrelenmiş şekildeler.

1 - Acaba bu şifreleri nasıl çözerim?

2 - Bu şifre modemi sıfırlayınca değişip duracak mı?

Bu router almama etki edeceği için buradan soruyorum.

Son düzenleme:
Kullanılabilir gözüküyor. Tam olarak çalışma mantığı nedir, bilgi verebilir misiniz? Bridge modem ile aynı mantık mı? Güvenlik açısından sorun yaşatmaz değil mi?

Eki Görüntüle 1389975
Arkadaşlar, modem logundan şifreyi buldum galiba. Ancak birinde şifre direkt olarak açık: 7 haneli.

Diğer ikisinde şifrelenmiş şekildeler.

1 - Acaba bu şifreleri nasıl çözerim?

2 - Bu şifre modemi sıfırlayınca değişip duracak mı?

Bu router almama etki edeceği için buradan soruyorum.
DMZ'nin açılımı De-militarized Zone. Yani silahsızlandırılmış bölge denebilir. Normalde port yönlendirme ile teker teker portları açmanız gerekirken, DMZ'de seçeceğiniz bir cihaz için bütün portlar açılır. Bir nevi router o cihazı kendi güvenlik duvarının dışına alır (zaten 2. router'ın güvenlik duvarı koruyor sizi). Böylece siz 2. routerda bir port açtığınızda modem'de bir ayar yapmadan doğrudan çalışır. Bridge mode ile pratikte pek bir farkı yok. Bridge mode'da modem tamamen kendini soyutlar, doğrudan internet bağlantısını aktarır. Mesela DSL modülünü direkt bağlar, PPPoE kullanıcı adı şifre falan göndermez. Ama DMZ'de modem bağlantıyı kurar, PPPoE kimlik doğrulamasını yapar, ve trafiği 2. routerda aktarır.

Ama DMZ'de modem bağlantıyı kurar, PPPoE kimlik doğrulamasını yapar, ve trafiği 2. routerda aktarır.
Yani şifre gerekiyor mu?

7 haneli bir şifre buldum, kullanici@fiber kısmının altında çıktı log kısmında. (Direkt şifrelenmemiş hâlde.) Ancak bu kullanıcı adı ve şifreyle modem arayüzüne giriş yapılmıyor. Neden ki?

TR069: SetParameterValues(InternetGatewayDevice.WANDevice.1.WANConnectionDevice.1.WANPPPConnection.1.Password="""""""
[alert] <129>1 1970-01-01T00:06:05.168034+00:00 AONT syslog 3797 - - TR069: SetParameterValues(InternetGatewayDevice.WANDevice.1.WANConnectionDevice.1.WANPPPConnection.1.Username=kullanici@fiber
Hocam 339'a nasıl?
@Mithat Berhan
IMG_20220517_113947.jpg

Son düzenleme:
Yani şifre gerekiyor mu?

7 haneli bir şifre buldum, kullanici@fiber kısmının altında çıktı log kısmında. (Direkt şifrelenmemiş hâlde.) Ancak bu kullanıcı adı ve şifreyle modem arayüzüne giriş yapılmıyor. Neden ki?
Modemi yerine kullanmayı planlıyorsanız kullanıcı adı ve şifresi gerekli.

Router olarak kullanmak için gene modem arayüzüne erişip köprü moduna almanız gerekebilir.

Bahsini ettiğiniz şifre modem arayüzüne girmek için değil. İnternete bağlanmak için olan. Bundan ötürü arayüze giremiyorsunuz.

Huawei AX3 orta halli bir cihazdır. Wi-Fi 6'ya geçmiş için gayet makul.

Modemi yerine kullanmayı planlıyorsanız kullanıcı adı ve şifresi gerekli.

Router olarak kullanmak için gene modem arayüzüne erişip köprü moduna almanız gerekebilir.

Bahsini ettiğiniz şifre modem arayüzüne girmek için değil. İnternete bağlanmak için olan. Bundan ötürü arayüze giremiyorsunuz.

Huawei AX3 orta halli bir cihazdır. Wi-Fi 6'ya geçmiş için gayet makul.
Yarına kalırsa alacağım sanırım. Kopma sorunu yaşayanlar olmuş umarım yaşatmaz.

Hocam bu şifre çalışıyor mu nasıl denerim? Modemde bazı şeyler kısıtlı ben de sandım ki bu kullanıcı adı ve şifreyle modem arayüzündeki kısıtlı şeyler de açılabiliyor.

Yarına kalırsa alacağım sanırım. Kopma sorunu yaşayanlar olmuş umarım yaşatmaz.

Hocam bu şifre çalışıyor mu nasıl denerim? Modemde bazı şeyler kısıtlı ben de sandım ki bu kullanıcı adı ve şifreyle modem arayüzündeki kısıtlı şeyler de açılabiliyor.
Kısıtlı şeylere erişim maalesef mümkün değil. Yapılabiliyor ama elinizdeki modemden de olma ihtimaliniz var. Biraz karmaşık bir işlem. Her model ve marka için ayrı ayrı noktalar var.

Kısıtlı şeylere erişim maalesef mümkün değil. Yapılabiliyor ama elinizdeki modemden de olma ihtimaliniz var. Biraz karmaşık bir işlem. Her model ve marka için ayrı ayrı noktalar var.
Hocam DNS bile değişmiyor. O kadar kısıtlı modem... Dün baktım ama bulamadım yöntem. Telnet açıyorlar ama bende o da yok direkt seçeneği gizlemişler.

Geri
Yukarı