250 TL İşlemci Soğutucu Önerisi

Son attığınız da bayağı hoşuma gitti hem fiyat olarakta bayağı uygun tek eksisi tek fan olması fakat sıcaklığa yine ciddi derecede farkı olacaktır diye tahmin ediyorum. Muhtemelen de onu alacağım şuan öyle gözüküyor, belki ileride çift fanlı olana geçiş yaparım çünkü stok soğutucu yetmiyor Ryzen işlemcim için ve ısınma değerleri beklediğimden daha yüksek çıkıyor.
İşlemciniz nedir peki? Eğer 65 watt veya 95 watt veya da 105 wattlık bir ryzen işlemciniz varsa Arctic Freezer 34 soğutucusu tek fan ile de gayet güzel bir şekilde soğutmasını yapar emin olun. Hatta şöyle söyleyeyim iki fan ile tek fanın arasındaki soğutma farkını gözlemleyemezsiniz. Size bir örnek vereyim bende şuan bir adet aynı Arctic Freezer 34 soğutucuna benzeyen bir soğutucu var ve aynı zamanda tek fanlı sıvı soğutucu da var ve aralarında performans olarak hiçbir fark yok.

İşlemciniz nedir peki? Eğer 65 watt veya 95 watt veya da 105 wattlık bir ryzen işlemciniz varsa Arctic Freezer 34 soğutucusu tek fan ile de gayet güzel bir şekilde soğutmasını yapar emin olun. Hatta şöyle söyleyeyim iki fan ile tek fanın arasındaki soğutma farkını gözlemleyemezsiniz. Size bir örnek vereyim bende şuan bir adet aynı Arctic Freezer 34 soğutucuna benzeyen bir soğutucu var ve aynı zamanda tek fanlı sıvı soğutucu da var ve aralarında performans olarak hiçbir fark yok.
İşlemcim Ryzen 5 2600, o zaman dediğiniz gibi tek fanlı olan modele yöneleyim hem para olarak daha tasarruf yoluna giderim hemde soğutması da yaklaşık aynı olur. :)

İşlemcim Ryzen 5 2600, o zaman dediğiniz gibi tek fanlı olan modele yöneleyim hem para olarak daha tasarruf yoluna giderim hemde soğutması da yaklaşık aynı olur. :)
Karar sizin iki fanlı olanı da tek fanlı olanı da gayet güzel bir soğutucu ve sizin işlemciniz için randımanı çok çok fazla bir soğutucu. Güle güle kullanın. 🙂
413812

dark freezer x124 kullanıyorum biraz bütçene göre ucuz ama gayet memnunum. önerebilirim
Güzel soğutucu lakin x124'de 46 kanat Arctic'de 54 kanat var yani ısı dağıtan kanallar Arctic'de daha fazla. Dark'da 5 ısı borusu var, Arctic'de 4 ısı borusu var. Aslında ikisi de güzel soğutucu ama yine oyum Arctic'den yana çünkü soğutucu olarak Arctic firması daha köklü bir firma ve kullandıkları heatpipeların kalitesi Dark'ın kullandığı heatpipelardan daha iyi. Mesela Aliexpress'de satılan bir çok ucuz soğutucuların 6 adet belki de 8 adet ısı boruları olan soğutucular var ama Noctua'nın D9L modeline bile yaklaşamıyorlar çünkü kullanılan malzeme kalitesi çok önemli.

Anladım. Peki ses olayı nasıl bu fanın? Yavaş çalışırken ya da son ayarda çalışırken rahatsız ediyor mu? Benim işlemcinin fanı kısık olsa bile duyuluyor. Son hızda zaten uçak kalkıyor sanki evin içinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı