250 TL İşlemci Soğutucu Önerisi

Zelaroth

Hectopat
Başlıkta belirttiğim fiyat bandında (veya daha da düşük olabilir) en iyi soğutmayı alabileceğim işlemci soğutucusu nedir acaba? Hangi markanın hangi modeline yönelmek bu açıdan daha doğru olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür ederim :) bunların performans farkı ortalama aynı mıdır peki birbirleri ile acaba?

Teşekkür ederim :) bunların performans farkı ortalama aynı mıdır peki birbirleri ile acaba?
Hepsinin de 4 adet bakır ısı borusu ve hemen hemen aynı boyutlarda olması performanslarının da hemen hemen aynı olması manasına gelir ama içlerinden Arctic Freezer 34'ü seçmenizi tavsiye ederim. Ama buna da bakmanızı tavsiye ederim. Bununla Ömer Bey'in paylaştığı soğutucu ile farkı tek fan ve görüntüsünün biraz daha basit olması.

Teşekkür ederim.
Düzeltme yaptım belki görmemişsindir buna da bak. Bununla Duo olan modeli arasındaki tek fark tek fan olması bir de siyah olmaması. Performansı aynı.
Bende bu konuyu 1-2 güne açıcaktım hazır açılmış iken sorayım.
Ryzen 5 2600 var ben bu işlemciye Wraith Max taksam daha mı iyi olur yoksa ARCTIC Freezer 34, Dark Freezer x124 gibi soğutucular almak mı daha uygun olur ?
AMD Wraith Max
AMD Wraith Max
Wraith soğutucu da güzeldir lakin kule tipi soğutucular Wraith'den daha iyi performans verir.

Hepsinin de 4 adet bakır ısı borusu ve hemen hemen aynı boyutlarda olması performanslarının da hemen hemen aynı olması manasına gelir ama içlerinden Arctic Freezer 34'ü seçmenizi tavsiye ederim. Ama buna da bakmanızı tavsiye ederim. Bununla Ömer Bey'in paylaştığı soğutucu ile farkı tek fan ve görüntüsünün biraz daha basit olması.
Son attığınız da bayağı hoşuma gitti hem fiyat olarakta bayağı uygun tek eksisi tek fan olması fakat sıcaklığa yine ciddi derecede farkı olacaktır diye tahmin ediyorum. Muhtemelen de onu alacağım şuan öyle gözüküyor, belki ileride çift fanlı olana geçiş yaparım çünkü stok soğutucu yetmiyor Ryzen işlemcim için ve ısınma değerleri beklediğimden daha yüksek çıkıyor.

Arctic Freezer 34 eSports DUO kullanıyorum bir süredir, performansından fazlasıyla memnunum herkese öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı