250 TL klavye önerisi

Bütçeyi 500 TL'ye kadar çıkartabilirim sorun olacağını sanmıyorum , monitörden biraz kısmam gerekir sadece. 400 TL'ye G810 almam hakkında fikriniz nedir? Çok daha uygun olacağını düşünüyorum.
Motospeed CK-108 Klavyem var. PC varken yaklaşık 2 ay kullandım, şuan PC yok köşede duruyor. Kullandığım süre boyunca hiç bir sorun çıkartmadı, parasını sonuna kadar hak eden bir ürün olduğunu söyleyebilirim.
Nerden bulabilirim? Ve bilgilendirici bir video da bulabilir miyim?

Mekanik anahtarların tam olarak ne olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. Şu yazdığım makaleyi okumanızı öneririm ilk başta. Mekanik Klavye Nedir?
Bunlara bakmıştım fakat Logitech'in kullandıkları hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Tek fark ömürleriyse benim için pek bir sıkıntı etmez.

Cherry MX anahtarlı modeller varken, Romer-G anahtarlı modeller alınmaz. Hissiyat olarak çok başarısızlar ki mekanik klavyenin en keyifli olayı hissiyat zaten. Ayrıca neden Logitech ürünü dışında bir şey almazsınız ki?

Bütçeyi 500 TL'ye kadar çıkartabilirim sorun olacağını sanmıyorum , monitörden biraz kısmam gerekir sadece. 400 TL'ye G810 almam hakkında fikriniz nedir? Çok daha uygun olacağını düşünüyorum.

Nerden bulabilirim? Ve bilgilendirici bir video da bulabilir miyim?

Bunlara bakmıştım fakat Logitech'in kullandıkları hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Tek fark ömürleriyse benim için pek bir sıkıntı etmez.
Evet YouTube'da bir çok video bulabilirsiniz.

Türkiye'de pahalıya satılıyor yurtdışından getirtmeyi mantıklı buluyorum, ki öyle yaptım 220 TL'ye almıştım.

Cherry MX anahtarlı modeller varken, Romer-G anahtarlı modeller alınmaz. Hissiyat olarak çok başarısızlar ki mekanik klavyenin en keyifli olayı hissiyat zaten. Ayrıca neden Logitech ürünü dışında bir şey almazsınız ki?
Yazılımı çok fazla hoşuma gidiyor.Geçen sene G300s kullanmıştım , ve 90 TL'lik mouse bile beklentimin çok üstüne çıkmıştı yazılımı sayesinde, klavyede bunu iki katına çıkaracağına eminim.

Tek fark ömür değil. En önemlisi hissiyat farkı var. 500 TL'ye çıkabiliyorsanız Masterkeys Pro L almalısınız.
Monitörden kısmak istemediğimden dolayı G810 önermiştim fakat değerlendireceğim önerinizi , teşekkürler.
İşin komik tarafı ise işlemcimin 150 TL'lik, ekran kartımın 428 TL'lik olmasına karşın 500 TL'lik klavye alacak olmam:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı