250 TL mekanik klavye tavsiyesi

Hudelfa55

Hectopat
Arkadaşlar daha önce 200 TL mekanik klavye konusu açmıştım ama bu fiyata pek bir şeyler çıkmadı. Şimdi tekrar açıyorum ve bütçeyi biraz arttırdım. Bütçe 250 TL, Max 260 TL. İsteklerim;

1- Mekanik olması
2- Red Switch olması
3- Rainbow ya da RGB ya da tek renk ledli fark etmez, ama kesinlikle gece yazıları okumamı sağlayacak bir ışık olması
4- Bilek desteği.
5- (mümkünse) sessiz olması ya da olabildiğince az sesli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin Trust dediğin marka merdiven altının alasıdır. ÖNCELİKLE bunu bilmeni isterim. Boşuna Gamepower, Rampage ve James Donkey'i kötülemeyin. Trust, Snopy, Platoon, Motospeed gibi markalara git istediğini de...
Bu saydığınız markaların kalite olarak birbirlerinden farkı yok. Bu tip ürünler fiyatları çerçevesinde değerlendirildiğinde kaliteli ürünlerdir. Bu markaların hiçbiri gerçekten kaliteli olan Logitech, Cooler Master, Razer, Corsair, v.b ile boy ölçüşemez. Eğer ki bu markaların herhangi birinin oyuncu serisini kullandıysanız saydığınız çin malı markalarla arasında kalite anlamında dağlar kadar fark olduğunu anlarsınız.

Gamepower Ogre Blue Ve Red Switch Gaming Full Rgb Mekanik Klavye - n11.com şunu listeye yazdım eyvallah.
Bu saydığınız markaların kalite olarak birbirlerinden farkı yok. Bu tip ürünler fiyatları çerçevesinde değerlendirildiğinde kaliteli ürünlerdir. Bu markaların hiçbiri gerçekten kaliteli olan Logitech, Cooler Master, Razer, Corsair, v.b ile boy ölçüşemez. Eğer ki bu markaların herhangi birinin oyuncu serisini kullandıysanız saydığınız çin malı markalarla arasında kalite anlamında dağlar kadar fark olduğunu anlarsınız.
Hocam önemli olan logitech olması değil. Logitech g300s e bak, makro tuşalarından oynayamıyorum g102 ve g300s aynı şekilde çok küçük, hele g102 nin 1 yılda 3 defa servise gönderen olmuş. Değimesine değişiyorlarda yılın 12 ayının 3 ünü faresiz geçirip bu kadar uğraşınca bi manası yok. Yani önemli olan pek de marka değil, O ÜRÜNÜN kendisi ve kalitesidir. Ben everestte kullandım, şuan da Klavye kulaklık mouse Tigoes İDİ, Gamepower' e geçiyorum. Başlangıç-Hafif oyuncu- Yarı profeyonel - Profesyonel. Yarı prof setimi tamamlayınca inşallah youtube twitch gelirleriyle yeni ekipmanlar almak nasip olur.
Gamepower Ogre Blue Ve Red Switch Gaming Full Rgb Mekanik Klavye - n11.com şunu listeye yazdım eyvallah.

Hocam önemli olan logitech olması değil. Logitech g300s e bak, makro tuşalarından oynayamıyorum g102 ve g300s aynı şekilde çok küçük, hele g102 nin 1 yılda 3 defa servise gönderen olmuş. Değimesine değişiyorlarda yılın 12 ayının 3 ünü faresiz geçirip bu kadar uğraşınca bi manası yok. Yani önemli olan pek de marka değil, O ÜRÜNÜN kendisi ve kalitesidir. Ben everestte kullandım, şuan da Klavye kulaklık mouse Tigoes İDİ, Gamepower' e geçiyorum. Başlangıç-Hafif oyuncu- Yarı profeyonel - Profesyonel. Yarı prof setimi tamamlayınca inşallah youtube twitch gelirleriyle yeni ekipmanlar almak nasip olur.
Logitech bir örnekti....

Gönül ister ki konu sahibi arkadaş da 700-800₺'lik klavye kullansın. Lakin bütçe meselesi. O bütçe de Corsair, Logitech, v.b kaliteli bir marka yok.
Dostum şunu diyorum, eğer bu teknolojiye paran yetmiyorsa kaliteli bir membran al pişman olma.
Senin Trust dediğin marka merdiven altının alasıdır. ÖNCELİKLE bunu bilmeni isterim. Boşuna Gamepower, Rampage ve James Donkey'i kötülemeyin. Trust, Snopy, Platoon, Motospeed gibi markalara git istediğini de...

Aynen öyle. Bir de KB-R81 e galiba elimde denediğim için bi aşinalık oldu. Ben Vatan'a ve mediamarkta gittim geçen hafta klavye ve mouse için. İyikide gitmişim. Logitech g300 ya da logitech g102 alacağıma gamepower ursa aldım ve çok da memnunum.
Benim Trust dediğim marka merdiven altıymış öyle mi? Bakıyoruz Trust nerenin firmasıymış:
Adsız.png

Bak sen şu işe ya, Hollanda menşeiliymiş. Peki şu "mekanik" klavye üreten arkadaşlar nereli? Ben söyleyeyim sana %99'u Asya menşeili firmalar. "Abi mekanik klavye yeaa" diyenlerin parasını cukkalamak için ucuz ve dandik ürünler sürüyorlar piyasaya. Şu entry'e bir göz atmanı tavsiye ederim:
Yeterli gelmediyse naçizane forumumuzda dolaşarak savunduğun firmalar hakkında yüzlerce şikayet bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı