250 TL mekanik klavye tavsiyesi

Hudelfa55

Hectopat
Arkadaşlar daha önce 200 TL mekanik klavye konusu açmıştım ama bu fiyata pek bir şeyler çıkmadı. Şimdi tekrar açıyorum ve bütçeyi biraz arttırdım. Bütçe 250 TL, Max 260 TL. İsteklerim;

1- Mekanik olması
2- Red Switch olması
3- Rainbow ya da RGB ya da tek renk ledli fark etmez, ama kesinlikle gece yazıları okumamı sağlayacak bir ışık olması
4- Bilek desteği.
5- (mümkünse) sessiz olması ya da olabildiğince az sesli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Logitech G513 Carbon kullanıyorum. Önceden ben de bilek desteğinin gereksiz olduğunu düşünürdüm ta ki bu klavyeyi alıp kullanana kadar. Hatta almadan önce bilek desteğini hiç kullanmam diyordum. Ama şimdi vazgeçemiyorum.
Gerçekten o derecemi rahatlık veriyor? Şimdi diyorum hani james donkey 610s stoğu mu beklesem, hem ucuza işi kaparım 150 tl ye falan. Çünkü mesela şimdi de yok bilek desteği ama işte sizin gibi bu yorum yapanlar beni almaya sürüklüyor ve ben bu klavyeye bu kadar para vermikne, yıllarca kullanacakken KULLANMASAM DA OLMALI diye düşünüyorum

Tamam böyle olunca iyi ama böyle bilek desteği bu bütçede yok tahminen ve böyle olanlar en düzgün klavye Cooler Master MK750 derim.
Bendeki klavyeyle aynı şekilde 'hafızalı sünger' bilek desteği var. Açıkçası ben sadece tuştan aydınlatmalı olduğu için ve taksitle 550₺'ye geldiği için bu klavyeyi tercih ettim. Heryerinde aydınlatma olanları beğenmiyorum.
Gerçekten o derecemi rahatlık veriyor? Şimdi diyorum hani james donkey 610s stoğu mu beklesem, hem ucuza işi kaparım 150 tl ye falan. Çünkü mesela şimdi de yok bilek desteği ama işte sizin gibi bu yorum yapanlar beni almaya sürüklüyor ve ben bu klavyeye bu kadar para vermikne, yıllarca kullanacakken KULLANMASAM DA OLMALI diye düşünüyorum
Evet alacaksanız bilek destekli alın çok faydası oluyor.

İki üründe her şeyiyle aynı. Sadece birinde Rampage diğerinde Gamepower yazıyor.

Hepsi aynı ürün. Sadece 610s'in bilek desteği yok ve stoğu yok red switchde. 610'ün bilek desteği var ama stoğu yok. Warlock'un bilek desteği ve stoğu var ama kronik bir sıkıntısı da var. HAL böyle olunca bilek desteği, stoğu olan, kronik sıkıntısı olmayan ve aynı zamanda maalesef pahalı olana yönelmek zorunda kalıyorum.
Aslında hayalim gamepower set yapmakdı... Gamepower medusa 7.1 mikrofonlu kulaklık ve gamepower ursa rgb makrolu mouse kullanıyorum.

Hepsi aynı ürün. Sadece 610s'in bilek desteği yok ve stoğu yok red switchde. 610'ün bilek desteği var ama stoğu yok. Warlock'un bilek desteği ve stoğu var ama kronik bir sıkıntısı da var. HAL böyle olunca bilek desteği, stoğu olan, kronik sıkıntısı olmayan ve aynı zamanda maalesef pahalı olana yönelmek zorunda kalıyorum.
Aslında hayalim gamepower set yapmakdı... Gamepower medusa 7.1 mikrofonlu kulaklık ve gamepower ursa rgb makrolu mouse kullanıyorum.
JD marka olanlar ingilizce bunun farkında olarak alın.
Eğer ki ingilizce olması sorun olmazsa şu model de var.

Ya arkadaşım, neden inatla anlamıyorsunuz? Mekanik switch teknolojisi pahalı bir teknoloji, siz bu teknolojinin ekmeğini yiyen merdiven altı firmalara para kazandırmaya çalışıyorsunuz. Trust GXT ve Gigabyte'ın klavyesi dışında "mekanik" (!) denilen klavyeler tamamen kopyala yapıştır dandik ürünler.

Ya arkadaşım, neden inatla anlamıyorsunuz? Mekanik switch teknolojisi pahalı bir teknoloji, siz bu teknolojinin ekmeğini yiyen merdiven altı firmalara para kazandırmaya çalışıyorsunuz. Trust GXT ve Gigabyte'ın klavyesi dışında "mekanik" (!) denilen klavyeler tamamen kopyala yapıştır dandik ürünler.
Gönül ister ki konu sahibi arkadaş da 700-800₺'lik klavye kullansın. Lakin bütçe meselesi. O bütçe de Corsair, Logitech, v.b kaliteli bir marka yok.

Senin Trust dediğin marka merdiven altının alasıdır. ÖNCELİKLE bunu bilmeni isterim. Boşuna Gamepower, Rampage ve James Donkey'i kötülemeyin. Trust, Snopy, Platoon, Motospeed gibi markalara git istediğini de...
Gönül ister ki konu sahibi arkadaş da 700-800₺'lik klavye kullansın. Lakin bütçe meselesi. O bütçe de Corsair, Logitech, v.b kaliteli bir marka yok.
Aynen öyle. Bir de KB-R81 e galiba elimde denediğim için bi aşinalık oldu. Ben Vatan'a ve mediamarkta gittim geçen hafta klavye ve mouse için. İyikide gitmişim. Logitech g300 ya da logitech g102 alacağıma gamepower ursa aldım ve çok da memnunum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı