250 TL Mouse Önerisi

Bütçe
250

Knight Davion

Kilopat
Dostlar selamlar.

1 adet Razer DeathAdder V2 ve 1 adet Logitech G102'ye sahibim. Kardeşim ile birlikte yan yana Valorant oynadığımızda bir o fareyi bir diğer fareyi tuttuğumda Logitech G102'nin sensörü inanılmaz kötü geliyor ki verdiğim paraya küfredesim geliyor.

Tekini 170 TL'ye diğerini de 480 TL'ye almıştım vakti zamanında. E şimdi 2022 yılına gireceğiz yeni fareler çıkmıştır ya da şu an 250 TL bütçe ile alabileceğim DeathAdder V2 olmasa da en azından hem parasına değecek hem de buna yakın bir fare var ise paylaşmanızı rica ederim. Razer DeathAdder Essential ve Corsair Katar Pro'yu duydum bu fiyatlarda olumlu yorumu çok olan fakat Essential isimli mouse ile ilgili kötü yorum da sanırım azımsanacak düzeyde değil.

Sizin fikirlerinize değer verdiğim için bu konuyu açma ihtiyacı hissettim.

Yorumlarınızı bekliyorum konuyu F5'liyorum.

Saygılarımla.

unnamed.jpg

Elimin boyutu ortalama diyebilirim.

Son düzenleme:
Bütçenizi biraz arttırabilirseniz Katar Pro'nun üst modelini tavsiye edebilirim. Yaklaşık olarak 2 haftadır kullanıyorum ve kesinlikle verdiğim her kuruşa değdi. Şu an fiyatı oldukça iyi.

Bütçenizi biraz arttırabilirseniz Katar Pro'nun üst modelini tavsiye edebilirim. Yaklaşık olarak 2 haftadır kullanıyorum ve kesinlikle verdiğim her kuruşa değdi. Şu an fiyatı oldukça iyi.

Katar Pro küçük elliler içindi diye biliyorum.

Katar Pro küçük elliler içindi diye biliyorum.
Bu doğru. Ancak yakın zamanda mouse almak için konu açmıştım. Elim oldukça büyük olduğunu belirmiştim. Bir kullanıcı kendi elinin de büyük olduğunu, ancak kullanımda bir sorun oluşturmadığını söylemişti. Ben de aldım. Gerçekten de kullanırken oldukça rahatım. Ben rahat edebiliyorsam, eli ortalama büyüklükte olan konu sahibi de kesinlikle rahat edecektir.

Sensör olarak DeathAdder V2'nin üstüne çıkacak pahalı mouse sayısı bile az denebilir. Oyuncu faresi olarak kendine güzel bir yer edindi. 250 TL civarına DeathAdder V2 mini bile alınamıyor şu an :/ O yüzden kullanmaya devam etmeni öneririm. Şu an 600 TL civarına satılıyor. Almak istiyorum fakat o paraları vermek istemiyorum.

En son 800 TL'ye Glorious model O wireless aldım ve benlik olmadığı için iade ettim. Sinirlenip 210 TL'ye Viper Mini aldım :) Yani anlayacağın 600 TL'nin üstüne çık ki, DeathAdder V2'den iyi olsun. Veya Optik olarak Glorious modelleri de iyidir. Kablolu olanlara bakabilirsin. Fakat onlar da 500 TL'ye yakın. Belirttiğin bütçe aralığında seni tatmin edecek mouse olacağını sanmıyorum. Bu arada bende de yedek G102 var. Dediğin kadar kötü değil aslında. Rival 3 wireless'ta var. O da tırt. Yüzüne bile bakmıyorum. Kenarda duruyor :)

Sensör olarak DeathAdder V2'nin üstüne çıkacak pahalı mouse sayısı bile az denebilir. Oyuncu faresi olarak kendine güzel bir yer edindi. 250 TL civarına DeathAdder V2 mini bile alınamıyor şu an :/ O yüzden kullanmaya devam etmeni öneririm. Şu an 600 TL civarına satılıyor. Almak istiyorum fakat o paraları vermek istemiyorum.

En son 800 TL'ye Glorious model O wireless aldım ve benlik olmadığı için iade ettim. Sinirlenip 210 TL'ye Viper Mini aldım :) Yani anlayacağın 600 TL'nin üstüne çık ki, DeathAdder V2'den iyi olsun. Veya Optik olarak Glorious modelleri de iyidir. Kablolu olanlara bakabilirsin. Fakat onlar da 500 TL'ye yakın. Belirttiğin bütçe aralığında seni tatmin edecek mouse olacağını sanmıyorum. Bu arada bende de yedek G102 var. Dediğin kadar kötü değil aslında. Rival 3 wireless'ta var. O da tırt. Yüzüne bile bakmıyorum. Kenarda duruyor :)

Hocam kendimi ifade edemedim. DeathAdder V2'yi kullanıyorum memnunum. G102'den memnun değilim ikisini yan yana oynayınca fark bariz belli oluyor G102'nin yerine yeni fare almayı planlıyorum.

Hocam kendimi ifade edemedim. DeathAdder V2'yi kullanıyorum memnunum. G102'den memnun değilim ikisini yan yana oynayınca fark bariz belli oluyor G102'nin yerine yeni fare almayı planlıyorum.
Genel olarak yeni mouse arayışınız var sandım. G102 fiyatına göre çok iyi bir mouse aslında. Onun yerine Viper Mini düşünülebilir. Şu an kullanıyorum fakat LOD problemini göz önünde bulundurmak lazım. Sinir bozucu bir problem. Optik kısmına elektrik bandı yapıştırmak zorunda kaldım :)

RTINGS sitesinden best budget mouse araştırmaları yapabilirsiniz. O site neredeyse bütün ekipmanların detaylı incelemesini yapıyor. Paylaştığım link direkt olarak best budget mouse bölümü. 2021'in en uygun bütçeli oyuncu faresi G203 ve Viper Mini seçilmiş. Yani G105 seçilmiş. O modelin ülkelere göre iki farklı modellendirmesi var. Aynı mouse, sadece model ismi farklı.

Bütçeye uygunluk konusunda Razer kaliteli işler yapıyor. Seçiminizi yine Razer'dan yana kullanabilirsiniz. 250 TL bandında diğer mouse markalarına pek bakılmaz açıkçası. İstenilen kaliteyi ve uzun ömrü Razer, Logitech veya Corsair sağlayabilir. Bütçe yüksek olsa seçenekler artardı tabii. Viper Mini bile 350 TL'lere fırlamış. Ekonomi berbat durumda. Fazla seçenek bulunmuyor maalesef. Böyle diyorum çünkü G105'in optiği tatmin etmiyorsa, diğerleri hiç etmez. Giriş seviye farelerin en iyisi G105 (G203) ve Viper Mini sayılır. Dediğim siteye göz atmanızda yarar var.

Geri
Yukarı