250 TL Soğutucu Tavsiyesi

Bi klasik olmuş olan Hyper 212 evo 150tl civarı ve gayet yeterli bende benzeri hyper t4 var 120tl civarı yükte max61 derece gördüm(2saatlik stress test sonrası 60ı geçmek için direndi) Onun dışında sıvı soğutma olan seidon çok ses yapıyormuş 40db ses değeri var şikayetler bu konuda çok Cm silencio gibi ses yalıtımlı kasan yoksa pek önerme bide o fiyatlara thermaltakenın s.oğutması var onuda bi araştır onun pek inceleme vssini görmedim

Bi klasik olmuş olan Hyper 212 evo 150tl civarı ve gayet yeterli bende benzeri hyper t4 var 120tl civarı yükte max61 derece gördüm(2saatlik stress test sonrası 60ı geçmek için direndi) Onun dışında sıvı soğutma olan seidon çok ses yapıyormuş 40db ses değeri var şikayetler bu konuda çok Cm silencio gibi ses yalıtımlı kasan yoksa pek önerme bide o fiyatlara thermaltakenın s.oğutması var onuda bi araştır onun pek inceleme vssini görmedim

Şunu merak ediyorum. Sizin hypert t4 kaç rpm de çalışıyor ve bu seidon 120v o rpm'de çalışsa hangisi daha az derece olur yani hangisi daha verimli aynı rpm'de çalıştıklarında ?

COOLER MASTER HYPER 612 775/1366/1155/1156/2011&AM2+AM3/AM3+/FM İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar

ZALMAN ULTRA SESSİZ 775/1155/56/1366/2011&AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar

O kadar soğutmaya ihtiyacın varsa üzerine biraz para kat bütçenin, sıvı soğutucu yazalım.
TechnoBey'e katılıyorum gereksiz harcama 212 gayet işini görür.

Overclock falan yapmayacağım fakat yüksek grafikli oyunlarda tüm evde resmen çamaşır makinesi çalışıyormuş gibi ses yankılanıyor ve kasa her zaman sicak 2 3 saatlik bir oyundan sonra kasayı elleyemiyorum elim yanıyor. Çıkabileceğim en yüksek bütçe 250-300 TL'dir. Seidon 120v'yi 1400 1500 rpm de çalıştırsam yinede iyi dereceler alır mıyım yoksa siz başka sıvı soğutucu mu tavsiye edersiniz ?

O ses stok fan kullandıgın için geliyor. Kasanda kaç fan var ? Mümkünse kasanın içini acıp bi fotoğraf çek belkide tozdandır. O rakamlara pek sıvı soğutucu tavsiye etmiyorlar ki sizin bana göre ihtiyacınızda yok.

Aynı rpm'de dönerken tabiki sıvı soğutucu daha iyi soğutur fakat işlemcide yükte 60 derece civarına kadar normaldir. Aida64 ya da bunun gibi bir programla sıcaklık değerlerinin resimlerini atarsanız yükte ve boşta olmak üzere daha çok yardımcı olabiliriz.

O ses stok fan kullandıgın için geliyor. Kasanda kaç fan var ? Mümkünse kasanın içini acıp bi fotoğraf çek belkide tozdandır. O rakamlara pek sıvı soğutucu tavsiye etmiyorlar ki sizin bana göre ihtiyacınızda yok.

Aynı rpm'de dönerken tabiki sıvı soğutucu daha iyi soğutur fakat işlemcide yükte 60 derece civarına kadar normaldir. Aida64 ya da bunun gibi bir programla sıcaklık değerlerinin resimlerini atarsanız yükte ve boşta olmak üzere daha çok yardımcı olabiliriz.

Bir ay önce temişlemiştim kasayı.
1 kasanın önünde, 1 tane psu, 1 işlemci, 2 ekran kartı, 1 tanede arkada var. Yani toplam 6 tane var.
Peki sizin tavsiyeniz nedir şunu al pişman olmazsın işini görür dediğiniz 200 tl civarında bir soğutucu

İşlemci sıcaklığını bana bildirirseniz daha doğru yorum yapacağım, termal macunda da sıkıntı olma ihtimali var onun dışında belki kasa içinde yanlış kablo yönetiminden dolayı hava sirkülasyonu olmuyordur. 2 fan yeterli kasa için. Bu arada lütfen fiyata takılmayın OC. yapmıyorsunuz bile neden 200 TL veresinizki hyper t4 yada tx3 evo gayet uygundur.

İşlemci sıcaklığını bana bildirirseniz daha doğru yorum yapacağım, termal macunda da sıkıntı olma ihtimali var onun dışında belki kasa içinde yanlış kablo yönetiminden dolayı hava sirkülasyonu olmuyordur. 2 fan yeterli kasa için. Bu arada lütfen fiyata takılmayın OC. yapmıyorsunuz bile neden 200 TL veresinizki hyper t4 yada tx3 evo gayet uygundur.

Boşta 30 derece (oda sıcaklığı 32) yarım saat yük altında program 75 derece gösteriyor işlemci sicaklığını. Çok hızlı alçalıp çok hızlı çoğalıyor bişe yaptığın anda 50 ye fırlıyor kapattığına anda 35'e düşüyor gibi.

Yük altında fazla ısınmış. Ben sizin yerinizde olsam önerdiğim soğutuculardan birini alıp macununu güzelce sürerdim, zaten çıkıyor soğutucuların paketlerinden. Yardımım olduysa ne mutlu :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı