250 TL SSD tavsiyesi

Wheeler Man

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Free World
250TL bandında 240GB SSD almak istiyorum. Ama forumda sıkı bir Samsung inadı var. Samsung hariç tüm marka model SSD'ler birkaç kişide sağlık düşüşü var diye kronik sorunlu ilan edilmiş. Samsung diskler çoğu modelde disk aşınmasından yani dosya yazmadan dolayı sağlık kaybetmediğinden Samsung ömürlük, diğer SSD'ler 2 yılda sağlıkları 0 olup bozulacak gibi bir yargıya varılmış.

Kasamda elektrik kesintisinden sonra BIOS'ta görünmeyen bir Samsung SSD vakası yaşadım. Bu yüzden bana Samsung sorunsuz diye Samsung dayatması yapmamanızı diliyorum. Bütçem ortada, neredeyse 2 katına çıkarmamda mantık bulamıyorum.

Aklımda şu modeller mevcut:
Crucial BX500 240GB.
Kingston A400 240GB.
Kioxia exceria 240GB.

Neredeyse aynı fiyat bandında garantinin 3 yıl olması bana daha mantıklı geliyor. Kioxia daha yüksek performans vaat ediyor. A400 ise daha yüksek ömür vaat ediyor. Ömür konusunda 60tbw bana gayet yeterli. O yönden ona daha sıcak bakıyorum. Random okumada Kingston ile aralarında büyük fark var görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeni ufak da olsa aşabilirsen HyperX Fury bakabilirsin, yok benim bütçem bu dersen de WD Green güzel bir seçenek;

BX500 kronik sorunlu.

Kioxia Toshiba'nın yeni adı ama Toshiba SSD'de güzel işler yapmadı, güvenemiyorum.

A400 iyi bir model onu da düşünebilirsiniz.

Genelde Samsung sıkıntısız bir şekilde çalışır, sizi ömür boyu götürür. Ama bütçeniz belli, önermeye gerek yok.

Gigabyte SSD'sini hiç bilmiyoruz ve nedense hiç sorun görmedim.
Sorunsuz olduğundan sorun görmemiş olabiliriz bence.
@(Ry)Zen'siz olmaz. Katılmıyorum, arkadaş az çok doğru konuşmuş. Tamam, Samsumg en iyisi. Bunda bir sıkıntı yok ama diğer tüm SSD'lerde sorun var diye genellemek biraz yanlış olmuş.
Aslında doğru. Samsung'un en ucuz SSD'leri ile 250 TL civarında satılan SSD'leri karşılaştırmak biraz saçma geldi şimdi.

Buna "Ucuz etin yahnisi" diyelim. Samsung pek giriş seviyesi değil artık.

Geri
Yukarı