250 TL SSD tavsiyesi

2D falan filan ama hala taş gibi. :D Şimdi daha ucuza daha iyileri vardır. Hatta o dönem ben bunu 220TL'ye aldığım günün öğleni 850 Evo 250GB 265TL'ye düşmüştü. Yanında 1-2 şey daha aldığımdan iade etmemiştim. :D Böyle gideceğini tahmin ediyordum. Onu alsam daha iyi olurdu tabii ki ama artık iş işten geçti. Ben onların böyle satıştan çekileceğini bilsem ondan da alırdım.

Yalnız bende de hiç secure erase yapmadan 1 yıl kullandıktan sonra flaş belleğe bir dönüşüm yaşadı. Ama Parted Magic ile secure erase yaptıktan sonra ilk aldığımdan bile iyi bir hale geldi. Şimdileri secure erase için Sergei Strelec WinPE içerisindeki MiniTool Partition Wizard aracını kullanıyorum. Bu düşüş bence 2D ile alakalı değil. DRAM olmayan disklerin kaderi bu. Disk benim gibi hor kullanılıyorsa yıllık secure erase yapmaktan zarar gelmez.

20TB işine gelirsek Windows'un ayarları filan yapılı ama harddiski söktükten sonra kişisel verilerimi de buna emanet etmeye başladım. 10-15 günde bir içi tamamen dolup boşalıyor verilerimle. Yeri geliyor film atıyorum, birçok slayt ve döküman var vs. vs.

Testler yeni ama paylaştığım CrystalDiskInfo resmini çekeli 15 gün oldu. Güncelini de atayım, nasıl hor kullandığımı anlayın.
Eki Görüntüle 1765733

Bunu sizden duydum. Araştırdım ve galiba doğru. Kingston sitesinde bu ürünü 3D NAND olarak tanıtmaya başlamış. O halde PNY ile rekabet edebilecek konuma gelmiş. Çünkü bana aynı fiyatta PNY mi Kingston mu derseniz S11 kontrolcüsü ile Kingston'u seçerim.

Teki plastik teki metal kasa hocam. Bu da benim için önemli bir unsur. 480 GB Kingston A400, 1 TB Crucial MX500, 1 TB Samsung 870 Evo’yu aynı kasada aktif kullanıyorum. Normal bir bireysel kullanıcının aradaki farkı farketmesi neredeyse imkansız gibi.

@Knight Davion Metal ve plastik arasında ne fark olabilir ki? Zaten bu diskler kolay kolay ısınmaz. BX500 hariç. Onu soba olarak tanımlasak yeridir...

Yanılıyorsunuz hocam, ısınıyorlar. Mesela bende 1 gigabit internet var. Örnek olarak Steam'den SSD'ye gigabit hızda oyun indirirken SSD'ler bayağı ısınıyor. Bunu 35 Mbps'den 1000 Mbps'ye geçtikten sonra fark ettim. Soğutması kötü bir kasada plastik ya da soğutucusu olmayan bir SSD'ye 1000 Mbps hızında bir dosya indirirken ve o oyun ise kurulum da yapacaksa o dosyada, o SSD'nin üst sıcaklık limitine yaklaşabilir ya da geçebilir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı