2500-2700 TL Mühendislik için Notebook Tavsiyesi

Mustafa42

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Mühendislik programlarını sorunsuz çalıştırabilecek, java, c++, NetCAD gibi yazılımları rahatça kullanabileceğim ve arada sırada oyun oynayabileceğim(FİFA-PES-GTA-COD tarzı oyunlar) bir notebook almaya karar verdim. Maksimum fiyat aralığı 2500-2700 TL'dir.

HP PAVILION GOLD 15-AU002NT CORE İ5 6200U 2.3GHZ-8GB-1TB+8GBSSD-15.6"-2GB-W10
ASUS K555UB CORE İ5 6200U 2.3GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK
ben bu 2 bilgisayarı beğendim.

Ama HP'nin özellikleri daha iyi Asus'a göre. DDR4 olması, Full HD ekrana sahip olması.
Asus'un sadece HP'ye özellik bakımından 12 GB RAM avantajı var.

Normalde HP alacaktım ama aklımda takıntılar var. İnternette araştırmalar yaptım. HP'in ısınma problemleri olduğundan bahsediliyor. Ben daha önce HP marka kullanmadım. Bazı yorumlarda HP'nin ısınma problemini çözdüğünü okudum. O yüzden kararsız kaldım.
HP marka laptop kullanan forumda arkadaşlar varsa deneyimlerini yazabilirler mi ?

Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, x550 benim de önerimdir. Hem i7 6700hq olması hem de gtx 950m olması bir avantaj ve DDR4 olması. Tek eksiği RAM kapasitesinin 4 gibabyte olması.

Yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Mühendislik programlarını sorunsuz çalıştırabilecek, java, c++, NetCAD gibi yazılımları rahatça kullanabileceğim ve arada sırada oyun oynayabileceğim(FİFA-PES-GTA-COD tarzı oyunlar) bir notebook almaya karar verdim. Maksimum fiyat aralığı 2500-2700 TL'dir.

HP PAVILION GOLD 15-AU002NT CORE İ5 6200U 2.3GHZ-8GB-1TB+8GBSSD-15.6"-2GB-W10
ASUS K555UB CORE İ5 6200U 2.3GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK
ben bu 2 bilgisayarı beğendim.

Ama HP'nin özellikleri daha iyi Asus'a göre. DDR4 olması, Full HD ekrana sahip olması.
Asus'un sadece HP'ye özellik bakımından 12 GB RAM avantajı var.

Normalde HP alacaktım ama aklımda takıntılar var. İnternette araştırmalar yaptım. HP'in ısınma problemleri olduğundan bahsediliyor. Ben daha önce HP marka kullanmadım. Bazı yorumlarda HP'nin ısınma problemini çözdüğünü okudum. O yüzden kararsız kaldım.
HP marka laptop kullanan forumda arkadaşlar varsa deneyimlerini yazabilirler mi ?

Teşekkürler...
HP bilgisayar olarak rezalet derecede kötü derler. Bu söylemde maalesef servisinin etkisi büyük... Onun haricinde Asus'a herhangi bir lafım yok. :) Asus ve MSI işini iyi yapan firmalar bence.
Bu arada HP cidden ısınıyor. Arkadaşımda var, çoğu kez kullanma fırsatım oldu. :(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı