2500-3000 TL sistem önerisi

3400G toplasa belki 100 TL falan bütçeyi aşar, bütçeyi aşmadan önermeye çalıştım. Ki 3400G toplasa da performans anlamında RX 550 ile aynı olacak. Şöyle bir eksisi olacak, APU sistemlerde çift kanal bellek önemli, 2x8'e de bütçe yetmediği için mantıksız buldum.

Attığınız sistemlere yönelse PowerBoost alacak. Daha mı iyi sizce? Attığınız sistemlerin birisi 500 TL, diğeri 250 TL daha pahalı. Kim ödeyecek bu ekstra paraları?

İyi indirimde falan değil, her zamanki fiyatı. Ayrıca sistem de çöp. Ve ayrıca da monitör dahil değil bütçeye.

O halde parasını ver iyisini alsın. Sanki keyfimden koyuyorum, bütçesi yok arkadaşın. Oyun da oynayacağım diyor. Ne yapabilirim? Yorum yapmayı çok iyi biliyorsunuz, sistem toplamayı da bilin.
monitörde dahil ayrıca 3181tlden 3088tlye düşmüş

APU sistem toplamak aklınıza geldi mi?
Geldi, üstteki mesajımda belirttim neden toplamadığımı. Okumak aklınıza geldi mi? Gelmedi diye bir daha yazayım.

3400G sistem toplasam arkadaşın bütçesini bir miktar aşıyor, aşabiliyor. Ayrıca tek kanal RAM APU sistemde düşük performansa sebep oluyor, çift kanal RAM ile daha performanslı çalışıyor APU.

Bu bütçede 2x8 de koyamayacağım, 3200G sistem toplasak ne fark olacak? 3200G içindeki GPU RX 550'den daha iyi değil. Anladın mı? Bilmeden kafamıza göre yorum yapmamak gerekiyormuş.

Arkadaş oyun oynayacağım diyor, 240 GB SSD de yetmeyecek. Bunu anlamak bu kadar zorlu değil. Anca hahaha basacağına git de bir doğru düzgün oku şu mesajları. Neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum ben, sizler gibi bilmediğim konularda tartışmıyorum.

Ne oldu? Cevap veremedin, hahaha emojisi bastın.

@XNinjaTRX Anlamıyor musun? Konu sahibi monitör istiyorum yazmamış.

G.Skill RipjawsV Red 3000MHz DDR4 F4-3000C16S-8GVRB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ( 2 tane )

3140 TL tutuyor.

Apu daha mantıklı ve önü açık olur evet ama ram piyasası çok yüksek göz önünde bulundurarak toplanmalı. Bence 2. elden ana parçaları kovalayıp kalanları sıfır almak daha mantıklı. Örneğin ramların 2. eli neredeyse sıfırı ile eşit. Anakartlar, SSDler de keza öyle.

Geldi, üstteki mesajımda belirttim neden toplamadığımı. Okumak aklınıza geldi mi? Gelmedi diye bir daha yazayım.

3400G sistem toplasam arkadaşın bütçesini bir miktar aşıyor, aşabiliyor. Ayrıca tek kanal RAM APU sistemde düşük performansa sebep oluyor, çift kanal RAM ile daha performanslı çalışıyor APU.

Bu bütçede 2x8 de koyamayacağım, 3200G sistem toplasak ne fark olacak? 3200G içindeki GPU RX 550'den daha iyi değil. Anladın mı? Bilmeden kafamıza göre yorum yapmamak gerekiyormuş.
Adam sadece oyun oynamayacak farkındaysan, konuyu okudun mu? Ryzen 3 1200 AF ile Grafik Tasarım için render almak ne kadar uzun sürer farkında mısın? 3200G içindeki GPU, RX550'den iyi değil ancak CPU arkadaş için daha önemli, 3200G GPU'su ise arkadaşa yeterli. Anladın mı?
Yazdığım yazıda kullandığım sözler ne kadar rahatsız edici farkındasınız değil mi? Aynen biz de bu şekilde hissediyoruz. Saygılı olursanız ve fikirlere saygı gösterirseniz sevinirim/seviniriz. Kimse size kötü bir şey demedi burada.

Geri
Yukarı