2500 TL 850W PSU önerisi

Core Reactor iyi PSU, Seasonic Focus Plus'ın sıkıntılı modelleri vardı eskilerden (özellikle 2017-2018'den) o yüzden Core Reactor almak daha uyguna daha iyi bu ikisi arasından.

Burada daha uygun, İtopya'dan almasında da bir sorun yok tabii.

ASM desteği olmayabilir, bilgisi yok, bazı sistemlerde yük altında sorun çıkarıyor. Bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

RM850 ve Core Reactor 850G iyi tercihler, bunu da alabilirsin, ikisinin tam arasında.

Core Reactor iyi PSU, Seasonic Focus Plus'ın sıkıntılı modelleri vardı eskilerden (özellikle 2017-2018'den) o yüzden Core Reactor almak daha uyguna daha iyi bu ikisi arasından.

Burada daha uygun, İtopya'dan almasında da bir sorun yok tabii.

ASM desteği olmayabilir, bilgisi yok, bazı sistemlerde yük altında sorun çıkarıyor. Bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

RM850 ve Core Reactor 850G iyi tercihler, bunu da alabilirsin, ikisinin tam arasında.

Seasonic 2018 ya da 19 sonrası bu sorunları çözdü diye biliyorum, hatta seri ismi vesair değişti. Bu sorunlar devam etseydi Asus herhalde bu firmaya üretim yaptırmazdı diye düşünüyorum.

@283582 çözdü evet, ama hangi yıldan kalma olduğunu bilemeyiz. Gigabyte da P750GM PSU'larını taa 2021 kasım ayında düzeltti, ama herkes önermeme sebebini "patlaması" olarak belirtiyor çünkü kimse tam olarak aldığının patlayıp patlamayacağını bilmiyor.

Her türlü, Core Reactor daha uyguna daha F/P olacağından problem yok.

Tabii, f/p hususunda birşey diyemem. Dediğim gibi revize olan ürünlerde ürün kodu değişti. Oradan anlaşılabilir. Buna dair şu alıntı mevcut, bu konu harici de alacak olan ve araştıran arkadaşlar var ise diye paylaşayım;
"Ancak ürün satış ilanında kodu SSR-850FX olarak belirtiliyor. Gelen ürün kodu GX-850 olunca şüpheye düştüm, acaba yanlış ürün mü geldi diye. Seasonic firması 2019 yılından itibaren ürün kodlarında güncelleme yapmış ve SSR-850FX olan ürünleri artık GX-850 olarak piyasaya sürmeye başlamış. Bunla ilgili ilanda güncelleme veya açıklama yapılırsa iyi olur düşüncesindeyim. "

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-09_104548517.png
    resim_2022-06-09_104548517.png
    100,7 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı