2500 TL AMD FX 8350 GTX 950 Sistem Toplama

pisipisicik

Hectopat
Daha fazla  
Fiyatlara çok takılmayın, aşağı yukarı 2500 TL yapıyor. Malzeme bu ama aklıma bir türlü yatmadı. Kasa parçaları belirli bir çizgide değilmiş de ayrı kulvarlarda koşuyorlarmış gibi bir hissiyat uyandırdı. Sağlam eleştiriler bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gtx 950 minimum 350W ama işi sağlama almak varken niye riske atasın ? 500W alırsın çatır çatır oynarsın. 500w güç kaynağı olan hesaplı bir kasa al o seçtiğin kasadan 200-300tl daha kârlı olur ayrıca RC serisinde cızırtı vardır. FX devri bitti artık 32nm ne hocam ? Isınır ve fazla güç tüketir . Onun yerine 14nm ile üretilen i5 6400 alırsın 100 tlyede bir soğutucu alırsın. Stok fanı var ama tam yükte biraz sesli çalışıyor ses sıkıntı olmaz diyorsanız soğutması yeterli. Ramler için 8gb yeter ama tavsiyem 16gb . Anakartıda b150m ve ya h170m yaparsın. Kasadan yaptığın kârlada bi ssd alırsın tadından yenmez. Aslında bu dediklerim 2500tl sistem toplama rehberinde mevcut. Ben bu parçaları neden almanız gerektiğini açıkladım denebilir sadece işlemci farklı.

Bu sistem biraz daha geleceğe dönük. Birazcık sınırı aştım ama yapacak bişey yok bu fiyat için. Ekran kartını R9 380 yapabilirsin, ben GTX 960'ı daha çok seviyorum.

Dosya Ekleri

• 2500 tl ye yakın sistem.PNG
    2500 tl ye yakın sistem.PNG
    36,2 KB · Görüntüleme: 427
@Berkinbey07 Teşekkürler sanki senin sistemin daha tutarlı geldi fakat neden i3? Diğer konularda da çok kez denk geldim i3 tercih edilmesinin sebebi sadece fiyat mı ?
Açıkçası i3 kötü olmadığı için koydum. GTX 970' e kadar yolu var. Bende fiyatı fazla aşmamak için bunu seçtim sitersen birşeylerden kısıp i5-6400 veya i5-6500 koyabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı