2500 TL AMD Sistem onerisi

Ahmet Öncedağ

Hectopat
Arkadaşlar genelde Onlıne oyunlar ve Adobe after effects,sony vegas,solıd works gıbı programlardan render alıyorum.

2500 tl butcem var yardımcı olursanız sevınırım..

- - - Güncellendi - - -

Yardımcı olabılecek bı arkadas yokmu :)

Forumdaki ilk yorumum sana nasipmiş :D Render yapacaksan,video depolayacaksan bu sistem uygun olur ancak laptopun yoksa bunun için yeni sistem almaya ne gerek var ki ? HDD'ni değiştirir, Quadro ekran kartı alırsın.Ben yinede yazıyorum belki laptop kullanıcısısındır. Çok önemlisi bu ekran sistemle online oyun oynayabileceğini sanmıyorum.

Ekran Kartı : VATAN COMPUTER - PNY - Nvidia Quadro K2000 2GB GDDR5 128Bit 384 Cuda Profesyonel Grafik Kart

Anakart : VATAN COMPUTER - MSI - 760GM-E51 (FX) AM3+ AMD 760G+SB710 DDR3 1333MHz DVI&VGA Anakart - Anakart

Ram : VATAN COMPUTER - GSKILL - 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Mod

İşlemci : VATAN COMPUTER - AMD - FX X4 4100 Soket AM3+ 3.6GHz 12MB Cache 32nm

HDD : VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 2TB SV35 G veya VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 3TB Caviar Green Intellipower Sata 3.0 64MB Cache Harddisk - Dahili Harddisk

Kasa : VATAN COMPUTER - THERMALTAKE - V3 600W MidT ATX S

Edit : SSD eklemeyi unutmuşum uygun olan bir tane alabilirsin

Son düzenleyen: Moderatör:
Quadro biraz aşırı kaçmış. Render sistemi için Intel tercih edilse daha iyi olur. Bir sıkıntı var bu sistemde. Diğer arkadaşların yorumlarını bekleyin. AMD toplanacaksa bile o işlemci olmaz.

Quadro biraz aşırı kaçmış. Render sistemi için Intel tercih edilse daha iyi olur. Bir sıkıntı var bu sistemde. Diğer arkadaşların yorumlarını bekleyin. AMD toplanacaksa bile o işlemci olmaz.

İntel için bütçe dar değil mi ? Yani benim görüşüm işlemci olarak en az 6300.

Oncelıkle onerı bulundugun ıçın tesekkur ederım,
1.)1333 Mhz lık anakar onermıssın ama onerdıgın ram 1600 Mhz
2.)Işlemcı dusuk ekran kartı asırı derecede ıyı darboğaz sorunu yaşana bılır.
3.)Ekran kartına gelırsek quadro benım ıcın cok fazla olacaktır

Forumdaki ilk yorumum sana nasipmiş :D Render yapacaksan,video depolayacaksan bu sistem uygun olur ancak laptopun yoksa bunun için yeni sistem almaya ne gerek var ki ? HDD'ni değiştirir, Quadro ekran kartı alırsın.Ben yinede yazıyorum belki laptop kullanıcısısındır. Çok önemlisi bu ekran sistemle online oyun oynayabileceğini sanmıyorum.

Ekran Kartı : VATAN COMPUTER - PNY - Nvidia Quadro K2000 2GB GDDR5 128Bit 384 Cuda Profesyonel Grafik Kart

Anakart : VATAN COMPUTER - MSI - 760GM-E51 (FX) AM3+ AMD 760G+SB710 DDR3 1333MHz DVI&VGA Anakart - Anakart

Ram : VATAN COMPUTER - GSKILL - 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Mod

İşlemci : VATAN COMPUTER - AMD - FX X4 4100 Soket AM3+ 3.6GHz 12MB Cache 32nm

HDD : VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 2TB SV35 G veya VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 3TB Caviar Green Intellipower Sata 3.0 64MB Cache Harddisk - Dahili Harddisk

Kasa : VATAN COMPUTER - THERMALTAKE - V3 600W MidT ATX S

Edit : SSD eklemeyi unutmuşum uygun olan bir tane alabilirsin

Render için ram önemli. Sürekli çizim işleriyle uğraşıyorsanız Quadro serisi alabilirsiniz. Fakat hem oyun hemde arada çizim hemde düzenleme için Quadro serisi biraz dengesiz kaçar. Sistemin stabiletesi açısından bir Gtx760 veya Gtx770 dengeli olacaktır. İşlemciyide 8350 aldınmı tadından yenmez.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı