2500 TL Anakart, İşlemci, RAM Ve Ekran Kartı Önerisi

Ogo

Kilopat
Merhaba..

Ben yalnızca Battlefield 3 oynayan, BF4 ön siparişi vermiş, başka oyunlarla işi olmayan bir insan evladıyım. Birkaç sorum olacak.

1. İki işlemci belirledim. i5 4760k ya da i7 4770k. İkisi arasında oyun performansı için hiisedilebilir fark olur mu? Olmazsa ya da küçük bir fark olursa boşa masraf yapmayım. Soket 2011, 4820k'ya ihtiyacım olmaz sanırım.

2. Harrdiskimi AHCI olarak kullanmak istiyorum. Şu anki anakartım sıkıntılar yaratıyordu. Asus Z67 Plus önerir misini? Yoksa başka bir seçenek mi? MSI gibi...

3. Ram olarak kaç mhz ve f/p olarka hangi marka model?

4. Ekran kartı olarak gtx770 düşünüyorum asus ya da lightning. Ancak dünkü AMD lansmanında, bf4 için amd kartlar için optimizasyon yapıldı ve amd'ler daha iyi performans verecek açıklamaları da kafamı karıştırmadı değil.

Zaman ayırıp cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Not: Yarın vatanda %30 indirim var. Yarın halletmeyi düşünüyorum. Bir tek ekran kartını lightning olarak karar verirsem inventus'tan onu alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba..
Ben yalnızca battlefield 3 oynayan, bf4 önsiparişi vermiş, başka oyunlarla işi olmayan bir insan evladıyım...birkaç sorum olacak...

1. İki işlemci belirledim. i5 4760k ya da i7 4770k..İkisi arasında oyun performansı için hiisedilebilir fark olur mu? Olmazsa ya da küçük bir fark olursa boşa masraf yapmayım..Soket 2011, 4820k'ya ihtiyacım olmaz sanırım.

2. Harrdiskimi AHCI olarak kullanmak istiyorum. Şu anki anakartım sıkıntılar yaratıyordu. Asus Z67 Plus önerir misini? Yoksa başka bir seçenek mi? MSI gibi...

3. Ram olarak kaç mhz ve f/p olarka hangi marka model?

4. ekran kartı olarak gtx770 düşünüyorum asus ya da lightning...Ancak dünkü AMD lansmanında, bf4 için amd kartlar için optimizasyon yapıldı ve amd'ler daha iyi performans verecek açıklamaları da kafamı karıştırmadı değil.

Zaman ayırıp cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
not: Yarın vatanda %30 indirim var...Yarın halletmeyi düşünüyorum...Bir tek ekran karını lightning olarak karar verirsem inventus'tan onu alabilirim.

Normal şartlarda i5-4670/K işini görecektir GTX 770 gibi bir kart ile. Soket 2011'e gerek yok oyun için. i7 işlemcisini daha güçlü kartlar veya SLI/CFX yapacaksan düşünebilirsin. Önemli olan dengeli bir sistem kurmaktır. Bütçen ne kadar?

Bütçe ve grafik tasarım vb. işler yapıyor musunuz ? Bunları da söylersen ona göre sana sistem önerebiliriz :)

İyi Forumlar ^^

Bütçe belirtmemişsiniz ama ben size bir sistem yazıyım bütçe yetiyorsa düşünmeden alın.

[h=1]ASUS Z87M-PLUS INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 2933MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI ANAKART[/h][h=1]XIGMATEK ASSASIN BLACK EDITION TAURO 80PLUS 700W MIDT ATX PENCERELİ BEYAZ KASA[/h][h=1]INTEL CORE I5 4670K SOKET 1150 3.4GHZ 6MB CACHE 22NM İŞLEMCI[/h][h=1]ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. GDDR5 2GB 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11 EKRAN KARTI[/h][h=1]GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM[/h][h=1]SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK[/h]
Vatan Bilgisayar %25 indirimle 2915 lira %30 indirimle 2720 lira.

Selam arkadaşlar,
Öncelikle bir bütçem yok. Bu sistem 2000'i geçiyor zaten.
Kasa, PSU, SSD, HDD ve monitör bende mevcut zaten.
Sadece RAM, anakart, ekran kartı ve işlemci alacağım. 2500 falan düşünebilirim bunlara...
Grafik, renderik hiç alakam yok. Sadece oyun oynarım akşamları 2 saat o kadar. O da sadece mutiplayer BF. Başka da oyun oynamam.
Dünkü AMD sunumu işini de ondan sordum. Oyun AMD optimizeli olacak diye. O yüzden aklımı HD7970 çeliyor. Fiyatı da GTX 770'ten makul.
Mesajlardan anladığım bana 4670 yetiyor. 4770'e gerek yok. Seçtiğim anakartın da iyi olduğunu düşünüyorum.
Bir önceki mesajdaki sistem benim yaptığımın aynısı sanırım.

İşlemci kasma.

Anakartı kasmana gerek yok, OC yapacaksan kas ama tek bir oyun ve hobi / kafa dağıtma için bu paraya değmez.

RAM konusunda aynı şekilde 2x4 GB uygun MHZ'li bir şey gider.

AMD açıklaması olduysa, dayanabilirsen biraz dayan (bu sırada paranı dolar'a çevir, düşeceği yok bi hafta kadar, zaten palamut ucuzlamadı sinir oldum) ve Technopat'ı takip et.

HDD PSU SSD mevcutsa problem yok demektir.

4770 belk iEyeFinity kafası için olabilir.

Edit: Typo.

PSU var demişsiniz ama umarım yeterli seviyededir.

INTEL CORE I5 4670K SOKET 1150 3.4GHZ 6MB CACHE 22NM İŞLEMCI

ASUS Z87M-PLUS INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 2933MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI ANAKART

GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM

ASUS HD7970 DIRECTCU II TOP GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

Vatan %25 indirimle 2180 lira %30 indirimle 2035 lira.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı