2500 TL DSLR tavsiyesi

Daha fazla  
Merhaba.
Uzun zamandır heves ettiğim fotoğrafçılık ile hobi olarak uğraşmak istiyorum. Ne kadar bilgin veyahut deneyimin var diye soracak olursanız hiç kısmet olmadı.
İlk defa bir makine alıp deneyimlemiş olacağım nasip olursa tabii.
Belirttiğim bütçeye veyahut ufak farklar da olsa aşması sorun olmayacak şekilde cihaz tavsiye ederseniz sevinirim.
Cihazdan ziyade ek olarak bu iş konusunda bilgide verebilirseniz ne mutlu bana.
Ben kendi cahilliğimle biraz araştırdım bütçeme uygun olarak aklımda Canon eos 2000D modelini belirledim.
Hiç tecrübesi olmayan biri sizce ne gibi sorunlar ile karşılaşır, nelere dikkat etmesi gerekir, hangi durumlarda hayal kırıklığı yaşarım gibisinden her türlü bilgi yararıma olacaktır.
Aslında aklım karmakarışık, bilgisiz olduğum için nereden başlayacağımı dahi bilmiyorum, az da olsa aydınlatırsanız sevinirim.

Hocam iyi akşamlar bütçeni biraz daha artırıp 2. el Nikon D7100 yanında başlangıç olarak bir 18-55 lensle başlayabilirsin ilerledikçe lens alırsın. Canon olsun dersen 70D bulabilirsen başlangıç olarak iyi olur.

Hocam iyi akşamlar bütçeni biraz daha artırıp 2. el Nikon D7100 yanında başlangıç olarak bir 18-55 lensle başlayabilirsin ilerledikçe lens alırsın. Canon olsun dersen 70D bulabilirsen başlangıç olarak iyi olur.

Birisinden 2.el 750D modelini buldum 3000 TL istiyor 4K shutter söylediğine göre temiz konum olarak çok yakınım istersen gel görüşelim bak dedi makineye bir sorunu yok ise fiyatı değer mi?
Garantisi yok.

Birisinden 2.el 750D modelini buldum 3000 TL istiyor 4K shutter söylediğine göre temiz konum olarak çok yakınım istersen gel görüşelim bak dedi makineye bir sorunu yok ise fiyatı değer mi?
Garantisi yok.
Bence çok para. Parayı gövdeye degil lense ayır biraz. En iyi gövde bile olsa lensin iyi değilse hiç işe yaramaz. Olympus omd em10ii leri de incele bence. Fiyatına göre çok müthiş özellikleri var. Özellikle 5 yönlü titreşim önleyici mükemmel bir şey.

Bence çok para. Parayı gövdeye degil lense ayır biraz. En iyi gövde bile olsa lensin iyi değilse hiç işe yaramaz. Olympus omd em10ii leri de incele bence. Fiyatına göre çok müthiş özellikleri var. Özellikle 5 yönlü titreşim önleyici mükemmel bir şey.
2. el uygun fiyatlı bir makine bulamazsam zaten korkuyorum da 1-2 ay içerisinde sıfır Eos 250D modelini almayı düşünüyorum.
Haklısınız düzgün bir lens olmadan işim zor fakat bir süre idare etmek mecburiyetindeyim zaten hobi olarak yaptığım için dayanabilirim. Para biriktirip sağlam lenslerde almayı düşünüyorum.
Peki sizce sıfır Eos 250D 4500-4600 TL fiyatını hak ediyor mu? 18-55 Kit lens ile.

2. el uygun fiyatlı bir makine bulamazsam zaten korkuyorum da 1-2 ay içerisinde sıfır Eos 250D modelini almayı düşünüyorum.
Haklısınız düzgün bir lens olmadan işim zor fakat bir süre idare etmek mecburiyetindeyim zaten hobi olarak yaptığım için dayanabilirim. Para biriktirip sağlam lenslerde almayı düşünüyorum.
Peki sizce sıfır Eos 250D 4500-4600 TL fiyatını hak ediyor mu? 18-55 Kit lens ile.
Kesinlikle etmiyor. O paraya sıfır Olympus omd em10 mark3 + kit lens ve yanında ikinci el olympus 45mm f1.8 öneririm. Başka da uzun süre lens almanız gerekmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı