2500 TL G-Sync monitör tavsiyesi

Burkut0

Hectopat
Daha fazla  
2500 civarı bir bütçe ile monitör alacağım. Sistemim altta. 1080p 144Hz IPS bir monitör arıyorum. Sizce 27 inç kötümü olur 1080p için? Aradaki fiyat farkına değer mi? Bir de G-Sync olursa güzel olur. 24 ve 27 inç arasında kaldım. Arada çok fazla fiyat farkı oynuyor.

i5 10400F / Asus PRIME B460M-K / Asus ROG STRIX 1660 Super 6GB / Crucial Ballistix 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 / 1 TB WD Blue 2.5 Sata SSD / Seagate Barracuda 500 GB HDD / GameGaraj Leo Siyah Tempered Glass 650W 80+Bronze Mid Tower Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
2500 civarı bir bütçe ile monitör alacağım. Sistemim altta. 1080p 144Hz IPS bir monitör arıyorum. Sizce 27 inç kötümü olur 1080p için? Aradaki fiyat farkına değer mi? Bir de G-Sync olursa güzel olur. 24 ve 27 inç arasında kaldım. Arada çok fazla fiyat farkı oynuyor.

i5 10400F / Asus PRIME B460M-K / Asus ROG STRIX 1660 Super 6GB / Crucial Ballistix 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 / 1 TB WD Blue 2.5 Sata SSD / Seagate Barracuda 500 GB HDD / GameGaraj Leo Siyah Tempered Glass 650W 80+Bronze Mid Tower Kasa
FPS oyunları oynuyorsanız eğer 24" 1080P tavsiye ederim. 27" kullanıyorum QHD olarak adamlar çok uzak kalıyor.
Aklım olsa 24" alırdım.

Bu arada Freesync monitörde Gsync çalışıyor.
Ekrana olan uzaklığım 85-100 CM arası. 27" 1080P monitör kullanıyorum. Bana gayet normal geldi, pikselkelme sorunu görmedim. Ekrana olan mesafeyi de hesaba katın derim.

Bu arada Freesync monitörde Gsync çalışıyor.
Ekrana olan uzaklığım 85-100 CM arası. 27" 1080P monitör kullanıyorum. Bana gayet normal geldi, pikselkelme sorunu görmedim. Ekrana olan mesafeyi de hesaba katın derim.
Her monitörde çalışmaz onu test etmek lazım mesela dell s2422hg de çalşmıyor

Ben ilan linkimi bırakayım hem tavsiye olsun hem belki düşünürsünüz ama benden almasanız bile ben bu monitörü öneririm hem MSI hem LG 27" kullandım LG kat kat daha iyi.

Her monitörde çalışmaz onu test etmek lazım mesela dell s2422hg de çalşmıyor
Bunca zamandır monitör incelemesi ve ürün yorumlarına bakarım. Gsync çalışmayan Freesync monitör bulmak çaba gerektirir.
Bahsettiğiniz modelin Hepsiburada yorumlarında Freesync açınca sorundan bahsedenler var. Sorun satın alınan üründe, Rampage gibi markalarda da olsn bir şey. Kötü monitör alınca sadece Freesync vs. değil birçok açıdan kötü. İyi model alınınca Freesync desteği olsun yeter. Gsync de aynı sorunsuzlukta çalışır.

Bunca zamandır monitör incelemesi ve ürün yorumlarına bakarım. G-Sync çalışmayan FreeSync monitör bulmak çaba gerektirir.
Bahsettiğiniz modelin Hepsiburada yorumlarında FreeSync açınca sorundan bahsedenler var. Sorun satın alınan üründe, Rampage gibi markalarda da olsn bir şey. Kötü monitör alınca sadece FreeSync vs. değil birçok açıdan kötü. İyi model alınınca FreeSync desteği olsun yeter. G-Sync de aynı sorunsuzlukta çalışır.

FreeSync monitörde G-SYNC açma işi GTX 10xx serisi ve üstünde çalışıyor sanırım sadece.

FreeSync monitörde G-SYNC açma işi GTX 10xx serisi ve üstünde çalışıyor sanırım sadece.
G-Sync zaten 10 serisi ve üstünde çalışıyor.

Odyssey G3'ün ghosting ve smearing sorunları var.

Geri
Yukarı