2500 TL Gündelik İşler İçin Laptop Önerisi

MirMelek

Centipat
Selamlar,

Yurt içi ve yurt dışı pazarında satışa sunduğum el emeği ürünlerim için günlük e-ticaret işlerimi, sosyal medya hesaplarımı yönetebileceğim bir laptop arıyorum.

Photoshop, ofis programları, diğer tasarım programları en çok kullandığım uygulamalar. Maximum bütçem 2500₺’dir. Özellikle beyaz ve gri olmasını tercih ederim :) Deneyim ve tecrübeli olanların yardımları için şimdiden teşekkür ederim.

Bu laptopları beğendim, kullanım amacıma en çok uyan, en f/p olan hangisi sizce?

1-)https://www.hepsiburada.com/hp-15-db0053nt-amd-a6-9225-8gb-256gb-ssd-radeon-530-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6rw29ea-pm-HB00000JGUV8?wt_gl=cpc.dsa.6802.bilgisayarlar-dizustu-bilgisayar-laptop&gclid=Cj0KCQjwjMfoBRDDARIsAMUjNZpmQtExozhPT9dPPyetA0jH1Z-3GiyXGxsrlZ4vPbobt8FypxNVTzEaAspVEALw_wcB

2-)https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-a315-41g-r5j4-amd-ryzen-3-2200-4gb-1tb-radeon-535-linux-15-6-tasinabilir-bilgisayar-nx-gybey-004-pm-HB00000CH1BC

3-)https://www.hepsiburada.com/lenovo-v130-15ikb-intel-core-i3-7020u-4gb-1tb-radeon-530-freedos-15-6-fhd-tasinabilinir-bilgisayar-81hn00fntx-pm-HB00000F0V9X

Eksiklik elbette. Ama 2200U işlemci ve Radeon 535 en iyisidir. CS: GO ve LOL bile oynatabilir. İlla FHD olsun derseniz lenovo olabilir.
Bahsi geçen Acer Aspire 3'ü aldım, Windows 10'u kurdum, orijinal olarak etkinleştirdim. Daha sonra AMD'nin kendi sitesinden 535 için driveri yükledim ve Windows Updateleri yaptım. Antivirüs olarak da Kaspersky Internet Security var. Yapmam gereken başka bir şey var mı? Kafama takılan bir kaç şey var:

1- GPU default olarak Vega 3 seçili olarak geldi sanırım. Bunu nasıl 535 yapabilirim?

2- Ram ve SSD takviyesi yapmadım ama gündelik kullanımda PC biraz hantal sanki? Chrome açarken 5-10 sn bekletebiliyor, aramalar kısmına tıkladığımda, dosyalar arasında gezinirken de aynı şekilde. Bunun sebebi nedir? 10 yıllık başka bir PC'miz daha var Asus X64J, onda W7 yüklü, 4 GB ram ve 250 GB HDD'ye rağmen gündelik kullanımda hiç takılma, kasma yok. Chrome'ye tıkladığınız an açılıyor. Bu durumun sebebi nedir?

Bahsi geçen Acer Aspire 3'ü aldım, Windows 10'u kurdum, orijinal olarak etkinleştirdim. Daha sonra AMD'nin kendi sitesinden 535 için driveri yükledim ve Windows Updateleri yaptım. Antivirüs olarak da Kaspersky Internet Security var. Yapmam gereken başka bir şey var mı? Kafama takılan bir kaç şey var:

1- GPU default olarak Vega 3 seçili olarak geldi sanırım. Bunu nasıl 535 yapabilirim?

2- Ram ve SSD takviyesi yapmadım ama gündelik kullanımda PC biraz hantal sanki? Chrome açarken 5-10 sn bekletebiliyor, aramalar kısmına tıkladığımda, dosyalar arasında gezinirken de aynı şekilde. Bunun sebebi nedir? 10 yıllık başka bir PC'miz daha var Asus X64J, onda W7 yüklü, 4 GB ram ve 250 GB HDD'ye rağmen gündelik kullanımda hiç takılma, kasma yok. Chrome'ye tıkladığınız an açılıyor. Bu durumun sebebi nedir?
Yanlış bilmiyorsam laptop harddiskleri daha yavaş olur okuma ve yazma konusunda. Sadece kendi deneyimimden yazıyorum bunu kesin değil. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı