2500 TL i3 540 Sistem Yükseltme veya Yeni Sistem Toplama

oglcnkskn

Kilopat
Daha fazla  
Mevcut sistemimi yenilemeli miyim yoksa yeni sistem mi toplamalıyım? Bunun için sizlerden yardım bekliyorum.

Mevcut Sistemim :

intel i3 540 3.06 GHz
4GB RAM
1 GB HD5770 ekran kartı
500GB HDD

Sistemim birkaç öncesine kadar beni idare ediyordu tatmin ediyordu. GTA 4'ü rahat oynatan bi sistemdi birkaç düzeltme ile ancak şuan ciddi anlamda FPS kayıpları yaşıyorum. ( Sadece GTA 4 için değil) arayüz de bile çoğu zaman donma oluyor. Sistemimde virüs yok format atmak da istemiyorum. Açıkcası yeni bir sistem almayı düşünüyorum eğer yeni bir sisteme gerek olmadan daha ucuz yoldan RAM al ekran kartı al gibi fikirleriniz varsa dinlemeye hazırım. Yeni sistem için de max 2500 TL bütçem var, şimdiden teşekkürler umarım anlaşılır bi şekilde yazabilmişimdir :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut sistemimi yenilemeli miyim yoksa yeni sistem mi toplamalıyım? Bunun için sizlerden yardım bekliyorum.

Mevcut Sistemim :

intel i3 540 3.06 GHz
4GB RAM
1 GB HD5770 ekran kartı
500GB HDD

Sistemim birkaç öncesine kadar beni idare ediyordu tatmin ediyordu. GTA 4'ü rahat oynatan bi sistemdi birkaç düzeltme ile ancak şuan ciddi anlamda FPS kayıpları yaşıyorum. ( Sadece GTA 4 için değil) arayüz de bile çoğu zaman donma oluyor. Sistemimde virüs yok format atmak da istemiyorum. Açıkcası yeni bir sistem almayı düşünüyorum eğer yeni bir sisteme gerek olmadan daha ucuz yoldan RAM al ekran kartı al gibi fikirleriniz varsa dinlemeye hazırım. Yeni sistem için de max 2500 TL bütçem var, şimdiden teşekkürler umarım anlaşılır bi şekilde yazabilmişimdir :)
Kesinlikle yeni sisteme geç. Ram ve ekran kartı güncellemesi seni kurtarmaz. Çünkü işlemcin bunu kaldırmaz. İşlemciyi değiştireyim desen alacağın işlemci yine çok eski olacak. Kasandan memnunsan işlemci anakart ram ekran kartı ve psu al sıfırdan. Bunun için bütçen yeterli 2500 tl lik sistem tavsiyesi alabilirsin hiç bulaşma eski bileşenlere pişman olursun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı