Sistem yükseltme ve yeni sistem toplama

ozgurerden

Hectopat
Kafamda şu an 3 sistem var. İkisini sıfırdan toplamayı düşünüyorum. Diğerini şu an kullandığım sisteme ek yapmak. Şu an kullandığım sistem 2015 yılında topladım hala da kullanmaya devam ediyorum ama son zamanlarda çok aksamalar oluyor. Sadece CS:GO oynuyorum ve FPS çok düşüyor. Bunu önlemek için ne yapmalıyım? Şu anki sistem;
  • i5 4590
  • MSI GTX 760
  • Asus H81-M Plus 8 GB
  • GSkıll DDR3 RAM
  • 1 TB Harddisk
Bu parçalardan hangisini değiştirirsem FPS artışı gösteririm? Bu 1.seçenek.
2. seçenek ise AMD sistem toplamak.

• Ryzen 5 2600-2600X
  • Asus Prime B-350 A
  • GSkill 8 GB DDR4 3200 MHz RAM
  • Corsair 120 GB SSD
  • GTX 760'la devam etmek istiyorum
PSU ve kasa da var. 80 plus 700W. HDD de mevcut bu.
3. seçenek ise;

• i7 6700K
  • Asus B150M Gaming Pro
  • HyperX Fury 8GB 2666MHz
  • GTX 760
Sizce ne yapmalıyım? Maddi acidan engel yok ama günde 2-3 saat oturuyorum PC'ye, o yüzden fazla acılmak istemiyorum. Beni götürecek performans bakımından hangisini yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şuan kullandığınız sisteme yakın bir sistemim vardı. Sadece 16GB Ram kullanmaktaydım. Eğer şuan ki sisteminize GTX 1060 6GB (yada RX kartlarıda tercih edebilirsin 580 gibi) ve bir 8 GB daha RAM takviyesi yaparsanız güzel bir performans artışı yaşarsınız. Verdiğiniz 3 sistemde de RAM leri 16GB a çekmeye çalışın. Özellikle AMD sistemde dual çalışması performans artışına katkısı büyük. (İntel de de aynı şekilde tabi). 760 artık eski bir kart güncel oyunları oynatmakta zorlanıyor. Değiştirmenizi tavsiye ederim.Ben imzamda ki sistemde sadece ekran kartını değiştirerek baya bir performans artışı yaşadım. Birde eğer bütçeniz uygunsa SSD almanızda yarar var. Bu aralar fiyatları oldukça düşük.

Technopat'ın en son topladığı sistemde Adata SSD kullanıyolar. Uygun fiyatlı. Geçen günlerde Samsung evo 250 GB 300 TL gibi fiyatlara düşmüştü. Son durumu nedir bilmiyorum. Ekran kartı hangisi ucuzsa ona yönelin :) Ben Zotac indirimdeyken çok güzel bir fiyata aldım memnunum. Markaların aralarında devasa performans farkları yok. Ama yinede piyasaya daha hakim arkadaşlar yazıcaklardır.

Call of Duty Black Ops. 4 de GTX 760 ile en düşük ayarlarda ve screen scale 80 de (yada 90 larda tam hatırlamıyorum) 40-50 fps zor alırken şimdi medium high karışık olarak ayarladığımda 80-100 fps hatta bazen daha yüksek değerler alıyorum. Aynı şekilde World of Warcraft ta da 25 man raidlerde bariz bir rahatlama oldu. Pubg de yine rahat ve akıcı. Bence önce ekran kartını değiştirin eğer memnun kalmazsanız diğer parçaları yenileyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı