2500 TL i3 6100 Sistem Toplama

msi61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bir oyun ve render bilgisayarı toplamak istiyorum. Sizce aşağıdaki sistem uygun mudur?
Not: Eğer neden anakartı bazooka yapmadınız diye sorarsanız zamanla işlemciyi yükseltip CrossFire yapacağım onun için anakartı bazooka önermeyin!

Screenshot_2016-03-25-21-06-50.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci dışında çok güzel bir sistem dediğim gibi i5 işlemci alabilirsiniz ama size tavsiyemiz eğer video çekmeyecekseniz ekran kartı 2gb yeterlidir 2gb alıp işlemci yükseltin bana sorarsanız

Anakart fazla, b150m alınabilir. Onun dışında çok uyumlu bir sistem.
Belirttigim gibi zamanla işlemciyi degiştirip r9 380 ile CF yapacağım.

Anakart iyi olmuş bence ileride 4 ram veya crossfire yapmak isteyebilir ama işlemci yetermi bilmem.
Islemciyi sistemi topladıktan sonra i5 6500 yapacağım ve Crossfire yapacagım

İ3 6100 CF için uygun bir işlemci değil. Bu bütçede bu şekilde bir sistem toplaman çok daha faydalı olacaktır.
Eki Görüntüle 150408
Sizin sistem biraz özellik bakımından düsük gibi. Ama belirttiğim gibi zamanla işlemciyi i5 6500 yaparak CF yapacağım.

İşlemci dışında çok güzel bir sistem dediğim gibi i5 işlemci alabilirsiniz ama size tavsiyemiz eğer video çekmeyecekseniz ekran kartı 2gb yeterlidir 2gb alıp işlemci yükseltin bana sorarsanız
Belirttiğim gibk islemciyi i5 6500 yapıp CF yapacağım. Yani sistem ileriye dönük onun icin anakarttı h170 yaptım.

Anakart fazla, b150m alınabilir. Onun dışında çok uyumlu bir sistem.
Yorumunuz için sağolun ama ben çoklu ekran kartı takacagım ama bazookada 2 adet ekran kartı girisi yok onun icin h170 sectim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı