FakeGamer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar aldım fakat aklıma takılan iki nokta var. İlk olarak sistemim DDR3 sizce oyunlara bir etkisi olur mu? DDR3 olmasının. Yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyorum evet param yetiyorken DDR4 almalıydım ama biraz aceleye geldi sistem kasamı ekran kartı ve monitör olmadan babam almış benden habersiz sistem özelliklerimi yazıcam siz de yorum yaparsanız sevinirim.
İkinci olarak ekran kartımı Asus STRİX 960 4G seçtim sizce kötü bi kart mı ya da ben yenilere bakarak kartımı mı kötülüyorum tam anlayamadım.
Ve bu sistem upgrade etmeden oyunları high ayarlarda kaç yıl götürür ve sistemim iyi mi :D

Sistem özelliklerim;
Anakart: MSİ Z97 GAMİNG 3 3200MHZ
Ekran Kartı: ASUS STRİX OC EDİTİON GTX 960 4GB
İşlemci: İ5 4460
Ram: 8GB DDR3 1600 MHZ HYPERX FURY
Güç Kaynağı : 600W 80 plus
Kasam: Dark Scorpion

DDR3 ile DDR4 arasında performans olarak fark yok dersem bana inanır mısınız? DDR3 RAM'ler 1333, 1600, 1866, 2400Mhz gibi hızlarda bulunabiliyorken DDR4'ler genelde 2133, 2400, 2666, 3000 oluyor mağazalarda ve DDR4, DDR3'ten 1 sayı yüksek. Bu yüzden iyidir düşüncesi var ama yanlış bir düşünce bu. Çünkü DDR4'ler daha hızlı olmalarına rağmen gecikme süresi diye bir şeyde DDR3'ün yanında ezik kalıyorlar. Bu yüzden de daha hızlı olmasına rağmen oyunlarda bir fark hissetmiyorsunuz.

GTX 960 4G'yi aldınız sanırsam. Şu an onun fiyatına daha yüksek performans veren kartlar mevcut. Ama bu GTX960'ın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Önümüzde 2yıl çıkan genelde her oyunu High ayarlarda size açacaktır. Ama uzun süre boyunca size oynatamayacağı bir oyunun çıkacağını sanmıyorum. Medium alırsınız, MXAA gibi illetleri kapatırsınız 60FPS'i görürsünüz.

DDR3 ile DDR4 arasında performans olarak fark yok dersem bana inanır mısınız? DDR3 RAM'ler 1333, 1600, 1866, 2400Mhz gibi hızlarda bulunabiliyorken DDR4'ler genelde 2133, 2400, 2666, 3000 oluyor mağazalarda ve DDR4, DDR3'ten 1 sayı yüksek. Bu yüzden iyidir düşüncesi var ama yanlış bir düşünce bu. Çünkü DDR4'ler daha hızlı olmalarına rağmen gecikme süresi diye bir şeyde DDR3'ün yanında ezik kalıyorlar. Bu yüzden de daha hızlı olmasına rağmen oyunlarda bir fark hissetmiyorsunuz.

GTX 960 4G'yi aldınız sanırsam. Şu an onun fiyatına daha yüksek performans veren kartlar mevcut. Ama bu GTX960'ın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Önümüzde 2yıl çıkan genelde her oyunu High ayarlarda size açacaktır. Ama uzun süre boyunca size oynatamayacağı bir oyunun çıkacağını sanmıyorum. Medium alırsınız, MXAA gibi illetleri kapatırsınız 60FPS'i görürsünüz.
Evet CL değerleri.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı