2500 TL işlemci önerisi

Bütçe
2500 TL

Keahi

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR3
Anakart
Zotac H61MAT-D-E
RX 6500 XT ekran kartım var. Anakartım, işlemcim, RAM'im falan eski. İşlemci bulduktan sonra da ona uygun anakart bulacağım ve işlemci için ortalama 2500 TL bütçem var.

Anakart + işlemci + RAM'ler için toplam bütçen nedir? Duruma göre ikinci el veya sıfır alınabilir çünkü bu parçalar.

Ortalama 9000 TL toplam.

H61 anakartınıza takabileceğiniz en iyi işlemci i7 3770K dır. İkinci elde fiyatı 1K civarında.

Hocam anakarta göre söylemeyin ona takmayacağım. Anakartı da alacağım işlemciyi alınca.

İkinci ele pek güvenemiyorum.

Ortalama 9000 TL toplam.
Kalan para cebinizde kalsın. Elinizde ki 6500XT'yi de satıp kalan paranızın üzerine ekleyip RX 6600 veya daha iyi bir model ekran kartı alabilirsiniz.

Kalan para cebinizde kalsın. Elinizde ki 6500XT'yi de satıp kalan paranızın üzerine ekleyip RX 6600 veya daha iyi bir model ekran kartı alabilirsiniz.

Hocam ekran kartını alalı 1 hafta olmadı 😅

DDR5 İşlemci DDR4 anakartta nasıl çalışacak biraz anlatır mısın?

Hocam DDR5 sistem dizecekseniz anakartları bayağı uçuk seviye de i5 11400F düşünebilirsin. B560 seviyesi de bir anakart da alırsanız PCI-e 4.0 sistem dizmiş olursunuz ekran kartınızdan Max performans alırsınız.

DDR5 işlemci DDR4 anakartta nasıl çalışacak biraz anlatır mısın?

Hocam DDR5 sistem dizecekseniz anakartları bayağı uçuk seviye de i5 11400F düşünebilirsin. B560 seviyesi de bir anakart da alırsanız PCI-e 4.0 sistem dizmiş olursunuz ekran kartınızdan Max performans alırsınız.

PCI-e 4.0 dizicem hocam.

DDR5 İşlemci DDR4 anakartta nasıl çalışacak biraz anlatır mısın?
12400F'in hem DDR4 hem DDR5 desteği var. DDR4'te maksimum 3200MHz RAM desteklerken, DDR5'te 4800MHz'ye kadar RAM kullanabiliyorsunuz.
Hocam ekran kartını alalı 1 hafta olmadı. 😅
Hemen değiştirmene gerek yok zaten. İleride satıp daha iyi bir model alabilirsin diye dedim.

Geri
Yukarı