2500 TL PC Toplama

Sametgulger2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ilk kez kendime bilgisayar toplatacağım daha önce mahalledeki bir bilgisayarcıya toplatmıştım bundan 5 yıl önce felan hala o bilgisayarı kullanmaktayım 900 TL vermiştim o zaman gayet iyiydi.

Şimdi ise bütcem 2500(maks2700) monitör ve SSD ilk zamanda alamayacağım. Mart ayına doğru onları da sisteme ekleyeceğim. Sizden istediğim bana önerilerde bulunup yardımcı olmanız arkadaşlar. Bu bütçeye en doğru sistemi toplamak istiyorum. Şimdi aşağıda internetten araştırıp bir araya getirdiğim sistemi sizinle
paylaşayım.
  • MSI B150M BAZOOKA Intel B150 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX(355 TL)
  • Intel skylake Core i3 6100 3.7 Ghz (500 TL )
  • Sapphire AMD radeon nitro+ RX470 4GB 256 Bit GDDR5(Özellikle ekran kartı tavsiyelerinizi bekliyorum bu kart ile aynı fiyatta daha performanslı bir kart önerebilirsiniz. NVIDIA'da olur. Bu kartın MSi ve Asus olanlarından hangisini seçmeliyim sizce ?) (1000TL)
  • Kingston HyperX Fury 8GB ( Daha sonra Mart ayı gibi aynısında bir tane daha alacağım ) (280TL)
  • Aerocool VX Serisi 500W 38A@12V Aktif Pvc Güç Kaynağı (150TL)
  • WD Blue 1T 7200 RPM (233TL )

Toplam: 2.518 TL

1. Arkadaşlar bu sistemin eksikleri nelerdir ?
2. Alternatif ekran kartı önerileriniz ? (Ekstradan 200TL daha verebilirim ekran kartına )
3. Evde montajını kendim yapabilir miyim ?
4. Sistem de uyumsuz soruın çıkartacak parça mevcut mu ?
5. Daha farklı bir işlemci öneriniz ?
6. Başka bir Anakart öneriniz ?

Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa gerçekten çok sevinirim elime yüzüme bulaştırmak istemiyorum bu işi unutmadan ekleyeyim.

Bu kasayı:
  • H1Z1
  • Dayz
  • Forest vb. oyunlarda kullanacağım. 3 sene idare etsin beni yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına 200 lira fazladan vermek yerine i3 6100ü i5 6400 ile değiştirmen daha iyi olacaktır bütçen varsa onu tercih et. Bir de güç kaynağını değiştirmen gerek aynı model şu an elimde var çok kötü bir ürün ekran kartı için gereken 8 pinlik güç bağlantısı bile yok.

Güç kaynağı tercih ederken en azından 80 +Bronz sertifikalı bir güç kaynağı seçmelisin.

Asus ve MSI arasında çok fark olacağını düşünmüyorum ama ben MSI olan modelini kullanıyorum gayet memnunum.

Uyumsuz parça yok gözüküyor fakat ram alırken DDR4 olmasına dikkat et.

Çok teşekkürler. İşlemciyi bende düşük buluyordum ekran kartı yeterli diyorsan işlemciyi yükseltip güç kaynağını değiştireyim

Bir sorum daha olacak İ5 6100 n11.com fanıyla beraber 700 lira ne kadar güvenilir sizce ?

N11.com güvenilir bir sitedir fakat satıcı değerlendirme puanına göre hareket etmeniz daha doğru olacaktır.

Bu arada i5 6100 diye bir model yok,6400 den başlar i5 serisi ilanda böyle yazıyorsa iyice araştırın.

N11.com güvenilir bir sitedir fakat satıcı değerlendirme puanına göre hareket etmeniz daha doğru olacaktır.

Bu arada i5 6100 diye bir model yok,6400 den başlar i5 serisi ilanda böyle yazıyorsa iyice araştırın.
Yanlış yazmışım orayı kusura bakmayın. Tamamdır yardımlarınız için teşekkürler tavsiyelerinize uyacam

Benim bu islerde cok bilgim yok ama attığınız erkan kartı bir üst model galiba msi rx470 den daha iyi bir performans sağlar mı? Ram HyperX FURY Black 8GB 2666MHz CL15

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı