Canccoskun

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Barista
Arkadaşlar merhaba, uzun bir aranın ardından bilgisayara tekrardan merak sardım.
Ve 0’dan bilgisayar toplamaya karar verdim, bu konuda fazla bir bilgim yok 2 gündür araştırma yapıyorum.
Öncelikle gamer öncelikli bir PC istiyorum tam bir canavar olacak :D
2500 gibi ufak bir bütçem var ama her ay yeni parçalar almayı düşünüyorum şimdilik masaüstü ekranını görsem yeter :D
Parçaları tek tek kendim gidip alacağım bütçem az olduğundan dolayı 2. el parçalar alacağım. Şu ana kadar mause, kulaklık, harddisk, RAM ve ekran kartını buldum bunların linklerini aşağıda sizlere atacağım, önerilerinizi görüşlerinizi bekliyorum.

İşlemci konusunda hiçbir bilgim yok baktığımda 30 liraya da var 1000 liraya da, çok karmaşık geldi gözüme o yüzden muhtemelen işlemciyi Vatandan 0 alıcam.
Anakartta gözüme karmaşık geldi 2. el alınır mı, alınırsa 250 ile 500 arası tavsiyelerinizi bekliyorum, yok anakartı sıfır al garanti olsun derseniz 500 civarı anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.
Dediğim gibi bu işte pek bir bilgim yok parçaları toplayıp tanıdık bir bilgisayarcıya götürüp toplatıcam Bursa'da yaşıyorum, o yüzden sadece Bursa'daki parçaları alabilecem. Sizden isteğim bana her konuda yardımcı olmanız bir öneriniz bir görüşünüz bile benim için çok değerli oyun tabanlı bir PC toplayacağım için nelere daha fazla bütçe ayırmalıyım hangi parçalar birbiriyle uyumsuz veya karşılaşacağım sorunları bana anlatırsanız sevinirim. Oynayacağım oyunlar CS:GO ve LOL.
Bulduğum parçaları aşağıya bırakıyorum şimdiden teşekkürler

Mause: Logitech G700s
Fiyat: 250
Link: G700s İkinci El temiz hatasız - Mouse ilanları sahibinden.com'da - 385682993

Kulaklık: Logitech G633 Artemis Spectrum 7.1
Fiyat: 310
Link: Logitech G633 Artemis Spectrum 7.1 Oyuncu Kulaklığı - Kulaklık & Mikrofon ilanları sahibinden.com'da - 509592819

Harddisk: Seagate 2TB 3.5 Desktop
Fiyat: 195
Link: Seagate 2TB 3.5" Desktop Masaüstü Harddisk - Harddisk (Dahili) ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 517123827

Arkadaşlar RAM konusunda kararsızım öncelikle 8GB almak istiyorum bütçem kısıtlı olduğu için bilgisayarı kullanılabilir duruma getirdikten sonra 16 GB'a çıkarıcam, şimdilik bunları buldum;

RAM (1): 8 GB 1600 MH DDR3 CL9 Corsair Vengeance Tek Parça
Fiyat: 220
Link: 8GB 1600MHZ DDR3 CL9 CORSAIR VENGEANCE==TEK PARÇA==MASAÜSTÜ RAM - RAM Bellek ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 521653108

RAM (2): 2x4 Gskill Ripjaws
Fiyat: 250
Link: 2x4 Gskill Ripjaws Temiz az kullanılmış - RAM Bellek ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 485064593

Ekran Kartı (1): ASUS GeForce GT730 4GB 32 Bit Nvidia DX11
Fiyat: 175
Link: Asus GeForce GT730 4GB 32Bit NVIDIA DX11 Ekran Kartı - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 521727855

Ekran Kartı (2): Modelini tam olarak bulamadım
Siz anlarsınız
Fiyat: 200
Link ; Ekran Kartı Fiyatları, İkinci El ve Sıfır seçenekleriyle sahibinden.com'da

İşlemci (1) : AMD Ryzen 3
Fiyat: 512
Link: AMD Ryzen 3 1200 Soket AM4 + Wraith Soğutucu 3.1GHz-3.4GHz 8MB 65W 14nm İşlemci

İşlemci (2) : AMD FX X8
Fiyat : 606
Link : AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci

Bu arada şu bilgisayar içinde yorumlarınızı almak istiyorum fiyatına nazaran alınır mı sizce?;

Evet arkadaşlar bulduğum parçalar bunlar her konuda tavsiye, öneri, eleştirilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı