2500 TL Vatan Computer Sistem Toplama

Şu an söylediklerinize bakılırsa 2400G kötü bi seçim olacak. Ryzen 3 2200G alıp 16 RAM'le yola çıkıp ekran kartı bütçesi çıkarınca elimdekini satıp Ryzen 5 1600'e geçebilirim. Belki birkaç ay ekran kartı alamayabilirim.
Fiyat açısından berbat kardeşim, bu dediğini yapabilirsin.
İleride işlemci yükselteceğin de gidip sıfır alma temiz garantili bir ürün bul onu al, bu devir de sıfır almak artık çok sıkıntı, Letgo da o kadar temiz düzgün ürünler var ki.

Şu an söylediklerinize bakılırsa 2400G kötü bi seçim olacak. Ryzen 3 2200G alıp 16 RAM'le yola çıkıp ekran kartı bütçesi çıkarınca elimdekini satıp Ryzen 5 1600'e geçebilirim. Belki birkaç ay ekran kartı alamayabilirim.
Tabiki yapılabilir ama 2200G den 1600 geçmek yerine 3600'e geçmen en mantıklı karar olur bu arada RAM 16 olsun istersen ATHLON al CS:GO LOL oynatır ekran kartın sana kalmış ister 600 TL bütçe ile 2.el RX 570-580 alabilirsin mining ihtimali yüksek ama yapacak bir şey yok.

Selamlar. 2500-3000 TL bütçeyle Vatan Computer'dan sistem tavsiyelerine ihtiyacım var. Alışveriş kredisi kullanarak alabileceğim yer şu an orası. Kurduğum sistem sizce mantıklı mı? İleride bi RX560/570 veya 1060 taktığımda Ryzen 3 işlemciyi çıkartıp satmak zorunda kalacağım ve yerine yine en azından 5 1600 takmam gerekecek, Ryzen 3 ölü yatırım olacak yani. Bu yüzden 2400G takayım diyorum direkt, hazır taksitle alıyorken. Şimdiden hepinize teşekkürler.

CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA 80PLUS 550W RGB = 766 TL

GIGABYTE S2H = 473 TL

Ryzen 5 2400G = 1009 TL

CORSAIR 8GB (1x8GB) Vengeance Siyah DDR4 3000MHz CL16 Single Ram (2 Adet) = 534 TL

Samsung 250GB 860 EVO = 300 TL

Vatan dışında farklı yerlerden bir sistem topladığımı varsayalım. İstediğim kasa Sinerji'de 580 TL. Bu 200 lirayı Gigabyte Gaming X veya ASRock B450M PRO4'e ayırabiliriz. 600 TL'ye de Ryzen 5 1600 alsak ve RAM belleklerin birini kessek, 650 TL gibi bir tasarruf yapmış oluyoruz. Hatta anakartı S2H alırsak 850 TL tasarruf ediyoruz. SSD'yi de Crucial BX500 alırsak bu tasarruf neredeyse 1000 TL oluyor. Bu senaryoda da sizden isteğim bir ekran kartı tavsiyesi arkadaşlar.

Umarım kafa karıştırıcı olmamışımdır. Sadece Vatan'da parçalar çok pahalı olduğundan ve alışveriş kredisiyle bu fiyatın daha da artacağından dolayı böyle bi yedek plan yapayım dedim. Siz zaten en uygun fiyata hangi parçayı alabileceğimi biliyorsunuzdur. Vatan alışverişim iptal olursa ekstra konusunu da açarım. Şimdiden teşekkürler herkese.
O kasa yerine şunu alsan olmaz mı aradaki tek fark RGB ve 200 TL daha pahalı lol

Fiyat açısından berbat kardeşim, bu dediğini yapabilirsin.
İleride işlemci yükselteceğin de gidip sıfır alma temiz garantili bir ürün bul onu al, bu devir de sıfır almak artık çok sıkıntı, Letgo da o kadar temiz düzgün ürünler var ki.
Tabiki yapılabilir ama 2200G den 1600 geçmek yerine 3600'e geçmen en mantıklı karar olur bu arada RAM 16 olsun istersen ATHLON al CS:GO LOL oynatır ekran kartın sana kalmış ister 600 TL bütçe ile 2.el RX 570-580 alabilirsin mining ihtimali yüksek ama yapacak bir şey yok.

Mining ve hız aşırtmalarla parçaların zarar görme ihtimallerinden dolayı ikinci el topuna hiç dalmak istemiyorum arkadaşlar. Yıllardır masaüstü sistemler kullanıyorum arızalardan sıkıntılardan çok sıkıldım açıkçası. Zaten taksitle alacağım sistemi. Garantili sıfır sistemi kurup kafamı dinlemek istiyorum bi bakımını yaparım temiz tutarım o kadar. En ufak bi arızada çat garantiye.
O kasa yerine şunu alsan olmaz mı aradaki tek fark RGB ve 200 TL daha pahalı lol
Tek fark RGB ise neden olmasın, olur tabi.

Mining ve hız aşırtmalarla parçaların zarar görme ihtimallerinden dolayı ikinci el topuna hiç dalmak istemiyorum arkadaşlar. Yıllardır masaüstü sistemler kullanıyorum arızalardan sıkıntılardan çok sıkıldım açıkçası. Zaten taksitle alacağım sistemi. Garantili sıfır sistemi kurup kafamı dinlemek istiyorum bi bakımını yaparım temiz tutarım o kadar. En ufak bi arızada çat garantiye.

Tek fark RGB ise neden olmasın, olur tabi.
Mantıklı benim gibi kasaya pense düşürmediğiniz sürece kasayı temizleyin :) Vatan dışında alma gibi bir imkanınız var mı ? Yoksa garanti direk elden teslim etmek için mi Vatan'ı seçtiniz ?

Mantıklı benim gibi kasaya pense düşürmediğiniz sürece kasayı temizleyin :) Vatan dışında alma gibi bir imkanınız var mı ? Yoksa garanti direk elden teslim etmek için mi Vatan'ı seçtiniz ?

Alışveriş kredisi imkanından dolayı oradan hemen alma şansım var. 2400G'ye gelen yorumlar kötü. Bu yüzden 3 2200G alıp ileride ekran kartı alacağım gibi gözüküyor şu an. Dizdiğim parçalara bi ekleme veya çıkarmanız yoksa.

Alışveriş kredisi imkanından dolayı oradan hemen alma şansım var. 2400G'ye gelen yorumlar kötü. Bu yüzden 3 2200G alıp ileride ekran kartı alacağım gibi gözüküyor şu an. Dizdiğim parçalara bi ekleme veya çıkarmanız yoksa.
Belki kasadan 100 TL gibi bir kar edilebilir biraz pahalı gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı