2500 TLEkran kartı önerisi

Bütçe
2500

Yigit75

Kilopat
Yer
Ümraniye
Arkadaşlar şimdi tam bütçe 2500 üstüne 50 100 olur 😁 daha fazlasını olmaz aldığımız maaş belli 😁 Şimdi kardeşime ekran kartı almayı planlıyorum ama şöyle bir şeye takılıp kaldım. İkinci el 1080 mi sıfır 1660 Ti mi? Düşüncem 1660 Ti en azından sıfır ibaresi var ama 1080'de 1660 Ti'den daha güçlü ama ikinci el. Nasıl kullanılmış ve güvenebilir miyiz? Nasıl yaparız gibisinden onun düşüncesine kapıldım ve siz değerli arkadaşlara bir sorayım dedim. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada işlemci i7-3770 K O.C ile 4.6 falan çıkıyor kullanacağı programlar AutoCAD, Eplan, MV, Ssms gibi programlar.

Tabii bir de güncel oyunları oynayacak uzun süreli götürsün istiyorum. Benim başımın etini yiyip duruyor kendi sistemimi pek vermek de istemiyorum çok yoğun işim oluyor oturdu mu kalkmaz. Malum lafı uzattım kusura bakmayın sizlerden öneri bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.🙏

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstüne 200 TL koymanız gerek fakat indirim güzel, hem sıfır da. İşlemciye uyum sorunu olacağını da sanmıyorum.

Bende bunu önerecektim :D almanızı öneririm başarılı karttır işlemciye uyum sağlar. Aşağıdaki resim bilgisayarınızla alacağınız FPS RTX 2060 ile test edilmiş SSD almanızı öneririm.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    138,9 KB · Görüntüleme: 20
RTX 2060 Windforce soğutmasi pek iyi değil. Kart genelde yüksek derecelerde ve fanları gürültülü.

Önerim 2.000-2.200 TL arasına GTX 1660 Super veya Ti modeli.

Ben de bu sebepten 2060'a hiç bakmadım.

Tavsiyem RTX 2060.

Fan sesi ve çok ısınması problem diye duydum.

Üstüne 200 TL koymanız gerek fakat indirim güzel, hem sıfır da. İşlemciye uyum sorunu olacağını da sanmıyorum.

Uyumlu olmasına olur ama fan sesi ve çok ısınması problem diye duydum.

Bende bunu önerecektim :D almanızı öneririm başarılı karttır işlemciye uyum sağlar. Aşağıdaki resim bilgisayarınızla alacağınız FPS RTX 2060 ile test edilmiş SSD almanızı öneririm.

SSD olmazsa olmaz zaten de bu ekran kartı çok ısınıyor diyorlar.

Arkadaşlar şimdi tam bütçe 2500 üstüne 50 100 olur 😁 daha fazlasını olmaz aldığımız maaş belli 😁 Şimdi kardeşime ekran kartı almayı planlıyorum ama şöyle bir şeye takılıp kaldım. İkinci el 1080 mi sıfır 1660 Ti mi? Düşüncem 1660 Ti en azından sıfır ibaresi var ama 1080'de 1660 Ti'den daha güçlü ama ikinci el. Nasıl kullanılmış ve güvenebilir miyiz? Nasıl yaparız gibisinden onun düşüncesine kapıldım ve siz değerli arkadaşlara bir sorayım dedim. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada işlemci i7-3770 K O.C ile 4.6 falan çıkıyor kullanacağı programlar AutoCAD, Eplan, MV, Ssms gibi programlar.

Tabii bir de güncel oyunları oynayacak uzun süreli götürsün istiyorum. Benim başımın etini yiyip duruyor kendi sistemimi pek vermek de istemiyorum çok yoğun işim oluyor oturdu mu kalkmaz. Malum lafı uzattım kusura bakmayın sizlerden öneri bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.🙏
Bu karta bakın.

Dostum ses önemli değil ki oyun oynarken farkında bile olmuyor insan ısınaması için kasanda biraz fazla fan olmalı zaten ısınsa ısına Max ayarlarda 70C o GTX1050 Ti'da da öyle ben kullanıyorum GTX 1050 Ti Max ayarlarda 70C RTX 2060'da hemen hemen 3 aşağı 5 yukarı aynıdır böyle kampanya bulunmaz az sonra bitecek bence hemen alın. Videoları izleyince 60 65 C gördüm oyunlarda.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6 KB · Görüntüleme: 22
AMD istemiyorum demişsiniz fakat Gigabyte RX 5600XT modeli RTX 2060S gücünde fiyatı Hepsiburada 2800TL 300TL arttırabilirsiniz sanırım. Ayrıca işlemci R5 3600 iyi bir seçim olur.
İyi günler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı