2500 TL'lik Sistem

Mustafa Yılmaz

Hectopat
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
işveren
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim.
2500 Tl'ye sistem toplayacağım ve benim bulduğum parçalar şöyle:

Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - 1150 Soket - İşlemciler - Vatan Bilgisayar
Core i5 4670K

8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - PC - Bellekler - Vatan Bilgisayar
8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram

Hata : Sayfa Bulunamadı
MSİ Z87-G43 GAMING

3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk - 3.5 Diskler - Harddisk - Vatan Bilgisayar
3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

GTX760 Twin Frozr Gaming O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Nvidia Ekran Kartı
GTX760 Twin Frozr Gaming O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kartı

RC-K380 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - Middle Tower - Bilgisayar Kasaları - Vatan Bilgisayar
RC-K380 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

SİCKLEFLOW 120MM KIRMIZI LED SESSİZ FAN - Fanlar - Soğutma Sistemleri - Vatan Bilgisayar
SİCKLEFLOW 120MM KIRMIZI LED SESSİZ FAN

Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunların 2500 tl tuttuğuna emin misiniz sanırım 2800-2700 gibi bir şey tutuyor. Bu arada benim konumu 10 sn farkla yediniz tebrikler :). Uzun süre ve beladan uzak kalmak için ekran kartını asus, kasayı corsair 300r yapın tam takım olsun. Bunlarda güzel ama kurşun silahtan bir kere çıkar.

- - - Güncellendi - - -

Onun yerine asus m5a97 r.2 fx 8320 ile gtx 770 sanırım takabilirsiniz. Ama Cooler master hyper evo ya da cm t4 olmazsa olmaz. Bu arada rc-k380 'e cooler master
hyper soğutucu sığmıyor t4 takabilirsiniz.

2524 tl ediyor .... kasada kararlıyım 100 tl daha uygun :D ekran kartını sizin ekran kartı tavsiyen iz var mı ?

- - - Güncellendi - - -

Amd hiç kullanmadım ve nasıldır bilmiyorum ucuz olduğu gibi performansı kötü mü ?

- - - Güncellendi - - -

İşlemci soğutucu ile bütçe aşıyor, soğutucuydu ileriki dönemlerde değişme şansımız var mı, stock fan yeterli midir ??

Ne için topluyorsunuz bu sistemi? Ona göre biz de öneri yapalım.

amd hiç kullanmadım ve nasıldır bilmiyorum ucuz olduğu gibi performansı kötü mü ?

AMD sistemler tam bir F/P ürünü. 2500-3000TL bütçe aşağısında oyun sisteminde kullanılıyor. Emin olabilirsiniz iyi olduğu konusunda.

Kesinlikle monitördeki netliği alamazsınız. Netliği alabilmeniz için full hdd (1920x1080) çözünürlüğün 1,5/2 katı gibi olması gerekir.

Önce ekran kartı kalsın sadece hem 10 tl daha az verip hemde asus alın, amd iyidir fiyatına göre performansı da iyidir fakat bütçeniz yetiyorsa kesinlikle bu işlemci. İşlemci soğutucu olmasa da olur ama çarpanı açık K bir işlemci alıyorsunuz hem sessizlik hem güçlü soğutma için alın ama alamıyorsanız sıkıntı yok olmasa da olur. İleride vatan bilgisayara gidip taktırabilirsiniz. Bu arada 2 tane cooler master sıckleflow alın bir yana içeriye doğru veren bir fan birde arkaya egsoz olarak görev yapan fan takın 1 önde fan ile geliyor. Ama fanlar ile 50 tl beraber kasaya 350 ödemiş oluyorsunuz bir 50 daha verip Full Tower kasa 80+ güç kaynağı ve corsair kalitesini almış olursunuz bence kesinlikle değişin 300r candır.

Cooler Master Hyper T4 öneriyorum. Eğer o da olmadı, Hyper 212 Evo öneririm.

- - - Güncellendi - - -

Ben böyle bir sistem topladım, umarım hoşunuza gider. Diğer arkadaşların da beğeneceğini umuyorum.
eaZQMg.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı