2500 TL'ye PC Toplama

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Ben 2500 TL ve mumkunse daha dusuk bir fiyata oyun amacli bilgisayar toplamak/almak istiyorum. 1050Ti bulunan bir pc istiyordum ancak islemci vs. ekleyince her denememde 4000'den asagi olmuyor :) Ben de İtopya vs. gibi sitelerden hazir pclere bakarken fark ettim ki benim fiyat araliginda 1050 Ti'i olan PC bulsam bile islemcileri cop oluyor. Cogu mobil vs. cikiyordu. Ancak gecen gun soyle bir pc ye rastladim : İ7 İşlemci 8gb Ram 500gb Hdd Gtx 1050tı E.kartı Oyun Bilgisayarı - n11.com

Hem fiyati uygun hem 1050 Ti mevcut hem de i7 2600 islemciye sahip. Ilk basta 2.nesil bir islemci gorunce yine kotu oldugunu dusundum ancak Game Debate'den baktigimda BF1 icin hayli hayli yeter gosterdi. Sasirdim tabii gittim arastirdim biraz ve cok yuksek performansli bir islemci olarak bahsedilmis oldugunu fark ettim.

Hatta ayni firmanin daha yuksek fiyatli PC'lerine bile fark atiyor. Game Debate'r gore (Game Debate ne kadar dogru onu da bilmiyorum). Ancak size de bir danismak istedim. Cunku 3000 TL PC'ler BF1'i lowda bile acmazken Game Debate'de bu PC medium'da ustunde high a yakin performans gosteriyor. Siz de bir bakin gercekten iyi mi fiyatina gore? Cunku ayni performansta bir PC'yi kendim topladigimda cok daha tuzlu oluyor fiyati. Tesekkurler simdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
2500TL o kadar çöp bir PC'ye yatırma derim. Anakart ne olduğu belli bile değil. Ekran kartı desen tek fanlı en dandik modeli.
İşlemci: Ryzen 3 2200G 620TL
Anakart: B450M-K 450TL
RAM: 8GB 3000MHz 420TL
GPU: RX 570 4GB 820TL
Kasa: CS1102 500W 300TL
SSD: Toshiba 240GB 240TL
2850TL.
Bütçeyi biraz yükseltirsen böyle olabilir. Kasa neyse de PSU biraz dandik oldu. High Power 500W 80+ Bronz olabilirdi. RX 570 GTX 1060'a yakın bir karttır.

2500TL o kadar çöp bir PC'ye yatırma derim. Anakart ne olduğu belli bile değil. Ekran kartı desen tek fanlı en dandik modeli.
2850TL.
Bütçeyi biraz yükseltirsen böyle olabilir. Kasa neyse de PSU biraz dandik oldu. High Power 500W 80+ Bronz olabilirdi. RX 570 GTX 1060'a yakın bir karttır.

Teşekkür ederim uğraştığınız için ancak ben bir şey soracağım tanıdıklarım intel almamı amd ye bulaşmamamı söylüyorlar cpu için. Sizce bu ne kadar doğru?

Teşekkür ederim uğraştığınız için ancak ben bir şey soracağım tanıdıklarım intel almamı amd ye bulaşmamamı söylüyorlar cpu için. Sizce bu ne kadar doğru?
Doğru değil. Ryzen serisi Intel Core serisi kadar performanslı. Hem de daha ucuz. Onlar eski AMD'ler için söylemiştir. Hiç dert etmeyin o konuyu. Eski AMD işlemciler için geçerli idi o.

2850TL.
Merhaba, ben bu sistemi çok beğendim. Sormak istediğim bir konu var bu sisteme ilişkin. Bende vga çıkışlı monitör var. Bu sistemi alırsam görüntü alabilir miyim acaba?

Merhaba, ben bu sistemi çok beğendim. Sormak istediğim bir konu var bu sisteme ilişkin. Bende vga çıkışlı monitör var. Bu sistemi alırsam görüntü alabilir miyim acaba?
Kendi konunu açarsan sevinirim bölünme olmasını istemiyorum açıkçası.

Merhaba, ben bu sistemi çok beğendim. Sormak istediğim bir konu var bu sisteme ilişkin. Bende VGA çıkışlı monitör var. Bu sistemi alırsam görüntü alabilir miyim acaba?
Normalde konu içinde cevap yazmam başka soruya, konu sahibine ayıp olur. Ancak 1 mesajın olduğunu gördüm, sanıyorum bu sistem için kayıt olmuşsun ve yazmışsın. Alabilirsin elbet, ancak aktif dönüştürücü kullanman gerekiyor.
HDMI to VGA şeklinde. Elimde vardı açılmamış bir adet isterseniz uygun fiyata onu satabilirim size. :)

Doğru değil. Ryzen serisi Intel Core serisi kadar performanslı. Hem de daha ucuz. Onlar eski AMD'ler için söylemiştir. Hiç dert etmeyin o konuyu. Eski AMD işlemciler için geçerli idi o.

Saolun verdiğiniz bilgi için o zaman amd işlemcilere de bakayım biraz. Peki gpularda nasıldır acaba? Mesela aynı segmentte amd gpu avantajlıdır nvidia mı? Bu konuda da bir bilginiz varsa ve benimle paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkürler.

Saolun verdiğiniz bilgi için o zaman amd işlemcilere de bakayım biraz. Peki gpularda nasıldır acaba? Mesela aynı segmentte amd gpu avantajlıdır nvidia mı? Bu konuda da bir bilginiz varsa ve benimle paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkürler.
1050Ti ile RX580 aynı fiyata. RX580, GTX 1060 6GB performansı verir. AMD GPU çok daha mantıklı olur bu dönemde.
Hem FreeSync monitörler G-Sync'lerden daha ucuz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı