2500 TL'ye Sistem Tavsiyesi Önerileri

sarp709

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2500 TL civarı oyunlar için yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Ancak daha çok bilgi sahibi olmak ve fikir alışverişi yapabilmek adına sizlerin de desteğini rica edeceğim. Toplayacağımız sistemde sadece 'kasa'olacak.

Diğer bir konu ise şu an hali hazırdaki bilgisayarımın özelliklerini de aktarayım.
  • İşlemci: AMD Phenom (tm) II X4 96 Processor 3.40
  • RAM: 8 GB
  • Anakart: ASUS M5A78L-M LX
  • Sistem: 64 Bit
  • Ekran Kartı: ASUS Radeon R7 360 DDR 5
  • Hard Disk: 500 GB
Sizce yeni toplayacağım kasa için bu parçaların üzerine bir sistem toplamak mı, yoksa tamamen yeni bir sistem toplamak mı daha faydalı olur? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci olarak AMD konusunda bir daha düşünmeni tavsiye ederim. AMD'nin bir çok işlemcisi çok ısınıyor. Ekran kartı olarak AMD'yi öneririm çünkü ekran kartını çok iyi yapıyor. Oyun da kullanacak isen iyi bir performans sağlarsın. RAM miktarı güzel ortalama olarak her oyun için uygun. Bunun dışında dediğim gibi oyun için kullanacak isen hafızayı 1 terabayt almanı tavsiye ederim çünkü hikayeli oyunlar 20 gigabayt ile 80 gigabayt arası değişiyor...

İşlemci olarak AMD konusunda bir daha düşünmeni tavsiye ederim. AMD'nin bir çok işlemcisi çok ısınıyor. Ekran kartı olarak AMD'yi öneririm çünkü ekran kartını çok iyi yapıyor. Oyun da kullanacak isen iyi bir performans sağlarsın. RAM miktarı güzel ortalama olarak her oyun için uygun. Bunun dışında dediğim gibi oyun için kullanacak isen hafızayı 1 terabayt almanı tavsiye ederim çünkü hikayeli oyunlar 20 gigabayt ile 80 gigabayt arası değişiyor...
Ryzen mimarisini araştırmanızı öneririm.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Ancak ben kullandığım ekran kartının yeterli olmadığını düşünüyorum. Yani Call Of Duty, Battfield gibi oyunları full'de oynayamıyorum. Bu sebeple iyi bir ekran kartına ihtiyacım var. Önerebileceğiniz ekran kartları var mıdır?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı