2500 TL'ye Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Barisbu

Kilopat
​Merhaba arkadaşlar ben bir sistem topladım bir arkadaşın yardımıyla sizce bu sistem nasıl, asıl soru anakart iyi mi ve işlemci Fx-8350 mi yoksa 8320 mi olsun? Toplam 3309 tl oluyor ama %25 indirimle 2482 oluyor.

f8902b11-8ddb-4030-94c6-2058b9db46b4.png

O kasaya o kadar para vermeni mantıklı bulmuyorum ama sisteminde göze batan hiç bir şey yok gibi gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna bir işlemci soğutucusu al o zaman olur. Veya işlemciyi kısıp ekran kartını yükseltmeye çalışabilirsin.

Asıl soru anakart iyi mi ve işlemci Fx-8350 mi yoksa 8320 mi olsun? Bir forumda birisi 8320 daha iyi 8350 render için dedi sizce hangisini almalıyım?

Kim dediyse yalan söylemiş. Render için her zaman Intel. AMD işlemciler Intel işlemcilere göre daha fazla çekirdekleri olduğundan multi-threaded işleri daha iyi yaparlar fakat single threaded işlerde Inteller daha öndedir. Ortalıkta multi-threaded render yapan program yok denecek kadar az. 8350 al zaten aralarında çok büyük bir fiyat farkı yok diye biliyorum. Almışken iyisini al.

Corsair veya GSkill olan 1866 MHz RAM'lere bak. Bu bütçeye 8 GB yeter.

Ramleri 1866 Mhz olsun,kasayı penceresiz olanını al ve işlemci soğutucusunu da eklediğinde tamamdır.

Anakart ve işlemci iyi. O kasa çok gereksiz olmuş. Corsair Carbide 300R & Cx600Psu alarak, işlemciye soğutucu alabilirsin daha iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı