25000 TL ile stok düzeldiğinde nasıl bir sistem toplanabilir?

Piyasanın tam düzeldiğini varsayarak fikir yürüteceğim.
3080 = 10-11 bin lira
3090 = 20-22 bin lira civarına satılıyordu.
Aslında bütçeniz o kadar kritik ki piyasa düzelene kadar biraz daha yükseltirseniz 3090'lı bir sistem bile toplarsınız. Yok 3080 ile toplarım derseniz kalan paraya güzel bir monitör alabilirsiniz.

Ama bana kalırsa bence bir süre bekleyin DDR5 çıktıktan sonra toplayın.

Hocam attığınız parçalar kötü değil teşekkür ederim fakat çok karışık ben daha çok bir ekosistem oluşturmak istiyorum şu anki ekipmanlarım Corsair sistemde Corsair ve ASUS bir ekosistem oluşturmak daha mantıklı geliyor.

Siz biraz işin uçuk tarafına gitmek istiyorsunuz sanırım, Ürünleri sadece Corsair ve ASUS mu önermemi istiyorsunuz?
Piyasanın tam düzeldiğini varsayarak fikir yürüteceğim.
3080 = 10-11 bin lira
3090 = 20-22 bin lira civarına satılıyordu.
Aslında bütçeniz o kadar kritik ki piyasa düzelene kadar biraz daha yükseltirseniz 3090'lı bir sistem bile toplarsınız. Yok 3080 ile toplarım derseniz kalan paraya güzel bir monitör alabilirsiniz.

Ama bana kalırsa bence bir süre bekleyin DDR5 çıktıktan sonra toplayın.
DDR5 Performansının oturmasına bana kalırsa en az 1-2 yıl daha var beklemeye değmez.

Siz biraz işin uçuk tarafına gitmek istiyorsunuz sanırım, ürünleri sadece Corsair ve ASUS mu önermemi istiyorsunuz?

DDR5 performansının oturmasına bana kalırsa en az 1-2 yıl daha var beklemeye değmez.

Hocam DDR5 2 yıl bekleyebilirim sizce beklenmeli mi? Daha ileriye dönük olur mu? Ve evet mümkünse Corsair ve ASUS ROG parçalar ile bir sistem toplamak istiyorum şu anki sistemim gibi.

Hocam DDR5 2 yıl bekleyebilirim sizce beklenmeli mi? Daha ileriye dönük olur mu? Ve evet mümkünse Corsair ve ASUS ROG parçalar ile bir sistem toplamak istiyorum şu anki sistemim gibi.

DDR5 ile DDR4 arasındaki fark %28 daha hızlı olacak diyorlar. Ben şahsen beklemedim. O kadar hız olmasa da olur. NVMe. 2'ler zaten memnun edici hızı var.

Siz biraz işin uçuk tarafına gitmek istiyorsunuz sanırım, ürünleri sadece Corsair ve ASUS mu önermemi istiyorsunuz?

DDR5 performansının oturmasına bana kalırsa en az 1-2 yıl daha var beklemeye değmez.

Düşündüğüm sistem:

Ortalama 19 bin TL geliyor sizce değer mi?

Beklemeyin, DDR5 belleklerde CL değerleri uçuk olacak. DDR4 Devam en az 4-5 yıl.

Sistem:
Ram:

Corsair Vengeance RGB PRO SL 3600MHz CL16

Anakart:

Asus ROG STRIX X570-F Gaming.

İşlemci:
Ryzen 9 5900X

Kasa:
Corsair iCUE X4000

Sıvı soğutma:
Corsair H150i

SSD:
Corsair 1TB Force MP600

Psu:

Asus ROG-STRIX-850G
Düşündüğüm sistem:

Ortalama 19 bin TL geliyor sizce değer mi?
5900X'e B550 küfür demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı