2500TL 144 Hz monitör tavsiyesi

Bilmiyorum olabilir. Ghosting olduğu için önerilmediğini görmüştüm forumda.
Doğru önerilmiyor.
Bu monitörü şiddetle önermiyorum. Aşırı ghosting sorunlu ve input lag gecikmesi hayli fazla.
Ama bu fiyat bandındaki VA veya IPS'ler genelde sorunlu.
1 ms VRB hocam bu 4ms GTG tepkime süresine sahip. Kendi sitesinden bakın. Ve hiçbir IPS veya VA panel tepkime ve gecikme süresinde TN panel kadar iyi olamaz.

Son düzenleme:
Doğru önerilmiyor.

Ama bu fiyat bandındaki VA veya IPS'ler genelde sorunlu.

1 ms VRB hocam bu 4ms GTG tepkime süresine sahip. Kendi sitesinden bakın. Ve hiçbir IPS veya VA panel tepkime ve gecikme süresinde TN panel kadar iyi olamaz.
İnsan gözü öyle birkaç ms farkı anlayamaz zaten. Sırf 4-5 ms daha önce göreceğim diye monitör seçilmez.

Yanlış bir ifade, günümüzde genel olarak TN paneller daha hızlı olsa da her zaman öyle olacak diye bir şey yok. IPS veya VA panel bir monitör TN panel bir monitörden daha iyi tepki süresine sahip olabilir.

Hocam siz şu geçen gün tartıştığımız kişiymişsiniz şimdi farkettim, yine başlamayalım :D

İnsan gözü öyle birkaç ms farkı anlayamaz zaten. Sırf 4-5 ms daha önce göreceğim diye monitör seçilmez.
Arkadaş 4ms diye önerdiğim monitörü istemedi. O yüzden TN panel diyorum ki sizin attığınız IPS ve VA paneller de 4ms.
Yanlış bir ifade, günümüzde genel olarak TN paneller daha hızlı olsa da her zaman öyle olacak diye bir şey yok. IPS veya VA panel bir monitör TN panel bir monitörden daha iyi tepki süresine sahip olabilir.
10 bin lira bütçemiz olsun 10 bin liraya ne kadar kaliteli IPS ve VA panel bulursan o kadar kaliteli TN panel bulursun. Yani sizin ifadeniz yanlış asıl. İleride nolur bilemem ama günümüzü konuşuyoruz.
Kaldı ki monitör yenileme hızı ve tepkime süresiyle bitmiyor. Bir klasmandaki IPS ve VA panel input lag gibi şeylerde aynı klasmandaki TN panele yaklaşamıyor. Profesyonel oyuncuların TN panel kullanma sebebi bu.
Hocam siz şu geçen gün tartıştığımız kişiymişsiniz şimdi farkettim, yine başlamayalım :D
Bence de.

Yeni konular

Geri
Yukarı