2500TL PC toplama

Normal bir sistem daha iyi olur ancak 2500 TL'ye toplanacak ekran kartlı bir sisteme göre çok daha iyi performans verir. Yüksek bütçede APU mantıksız ama düşük bütçede tek çare.
Peki normal sistem için ne kadar bütçe önerirsiniz? Bir de APU işlemciden Ryzen 5 2600 ve ya 2600x' teki gibi bir performans alına bilir mi?

Toplam: 2.850 TL.

Peki normal sistem için ne kadar bütçe önerirsiniz? Bir de APU işlemciden Ryzen 5 2600 ve ya 2600x' teki gibi bir performans alına bilir mi?
Hocam 2500 TL bütçeye 1800 TL'lik işlemci eklemeye çalışıyorsunuz. Tabi alamazsınız ama o işlemciyi alıp ne yapacaksınız? GT 730 mu takıp oyun oynayacaksınız? Bu bütçede APU almazsanız yükseltemezsiniz. Zaten ekran kartı fiyatları uçtu. 2600 ile güzel bir ikili olacak ekran kartları 5 bin TL'den başlıyor. Onun yerine APU alıp çift kanal yapsanız 2-3 yıl çok rahat götürür.

Toplam: 2.850 TL.
Rami sizin attığınız olandan alsam üzerine de 500tl daha eklesem 1000-1200tl'ye ne gibi ekran kartları alınabilir peki?
Hocam 2500 TL bütçeye 1800 TL'lik işlemci eklemeye çalışıyorsunuz. Tabi alamazsınız ama o işlemciyi alıp ne yapacaksınız? GT 730 mu takıp oyun oynayacaksınız? Bu bütçede APU almazsanız yükseltemezsiniz. Zaten ekran kartı fiyatları uçtu. 2600 ile güzel bir ikili olacak ekran kartları 5 bin TL'den başlıyor. Onun yerine APU alıp çift kanal yapsanız 2-3 yıl çok rahat götürür.
İşlemciyi 2.el alacağımı belirtmiştim ?
Hem daha sonradan ekleyebileceğimi söylemiştim o ekran kartında kalmam yani.

Rami sizin attığınız olandan alsam üzerine de 500tl daha eklesem 1000-1200tl'ye ne gibi ekran kartları alınabilir peki?

İşlemciyi 2.el alacağımı belirtmiştim ?
Hocam ikinci el olsa da fark etmez ki. Bütçeyi zorlamanın alemi nedir? APU alın olsun bitsin. Kötü bir ekran kartıyla iyi bir işlemci yerine ortalama bir APU çok daha iyidir. Yakın zamanda güncelleyemeyeceğiniz bir sisteme Ryzen 5 2600 almanın bir mantığı yok. Hatta Ryzen 5 3400G ile neredeyse aynı ayarda ekran kartlarını besliyorlar. O yüzden hiç 2600 almaya gerek yok.

Geri
Yukarı