2500TL Ryzen işlemci önerisi

Bütçe
2500
Arkadaş Valorant oynadığını belirtmiş ve önbellek farkından dolayı R5 3600 sizce daha mantıklı olmaz mı?

İkisinin farkı nedir yaklaşık?

Sanmıyorum ama takibe aldım teşekkür ederim

Anakartın benimkiyle aynı değil belki ama BIOS mantığını anla diye attım o konuyu. Bu konuyu çok araştırmıştım. Eğer paran varsa basar alırsın R5 5600, yoksa soğutucuyada ayrı para veremem dersen soğutması sıkıntı olur R5 3600'ün, R5 5500 benim için en mantıklı tercihti.

6 çekirdek Valorant gibi oyunlarda da rahatlık sağlar mı sizce? Şu an sıklıkla %100'e ulaşıyor çünkü.
Hangi oyunlarda %100'e ulaşıyor?

BIOS güncellemesi yapın ve R5 5500 alın. 3600'den çok daha iyi performans alırsınız.
Çok daha iyi değil bir tık daha iyi performans alır. Cinebench R23 skorları.
Ekran Alıntısı.PNG

Undervoltaj ve frekans ayarları ile çok rahat çıkabilir. Ryzen 5 5500 ne kadar hız aşırtılabiliyor bilmiyorum.

Son düzenleme:
Ne yazık ki, günümüz şartlarında " az " tabiri artık 100-200 TL gibi meblağlar için kullanılamıyor.
Fakat bütçesi 2500 TL olan biri için 1000 TL az olmuyor. Bütçesini %40 oranında arttırması demek.

Fakat bütçesi 2500 TL olan biri için 1000 TL az olmuyor. Bütçesini %40 oranında arttırması demek.
Ne yazık ki. Bir ihtimal indirim denk gelir, tanıdıktan kelepir düşer bunlar hep ihtimaller. Her zaman daha iyisini kullanmasını isteriz tabi ki. Oran-orantı noktasına gelince bunu bir polemik haline getirmek istemiyorum. Farkındayım ne denli " az " ya da ne denli yüzdelik bir paya sahip olduğunun. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi ne yazık ki günümüz ekonomisinde esneme payının düşük olmadığını hepimiz biliyoruz. Bütçesinin el verdiğini alıp, güle güle kullanır umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı