2560x1440 monitör vs 1920x1080 monitör

Berathiradagi

Hectopat
Merhaba herkese bu iki görüntü arasına aşırı bir fark var mıdır? Ekran kartı 1070 Ti var monitör seçmek istiyorum ve MSI MPG27C'de karar kıldım.1920x1080 görüntüsü var sizce 2560 ile aşırı bir fark yaratır mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar başlıkta belirtiğim gibi onboard üzerinden 75Hz alınabilir mi? Ben 75Hz monitör aldım ama şu an 60 Hz kullanabiliyorum (VGA Port) Vatan görevlisi bana onboard üzerinden 75Hz alamazsın dedi.
1) VGA'yı DVI-D yapsam alabilir miyim?
2) Yoksa ekran kartı şart mı?

Merhaba herkese bu iki görüntü arasına aşırı bir fark var mıdır? Ekran kartı 1070 Ti var monitör seçmek istiyorum ve MSI MPG27C'de karar kıldım.1920x1080 görüntüsü var sizce 2560 ile aşırı bir fark yaratır mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam 2560 monitor 2,5K yani iki bucuk K ediyor. Durumunuz varsa 2,5K alin. Yenileme hizlarina da dikkat edin. 1920X1080 144Hz bir oyuncu monitorude isinizi gorur. Ama siz yenilikden yana olun 2,5K alin.

Arkadaşlar başlıkta belirtiğim gibi onboard üzerinden 75Hz alınabilir mi? Ben 75Hz monitör aldım ama şu an 60 Hz kullanabiliyorum (VGA Port) Vatan görevlisi bana onboard üzerinden 75Hz alamazsın dedi.
1) VGA'yı DVI-D yapsam alabilir miyim?
2) Yoksa ekran kartı şart mı?
Kardesim konu altina konu acmak yasak. Yeni konu ac sistemini sorununu belirt cokdaha cabuk sonuca ulasabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı