26.000 TL telefon önerisi

Bütçe
26k
S23'ün kesinlikle 256 GB alınması taraftarıyım. 256 GB uzun vadede yeterli olur.

Artı olarak 128 GB UFS 3.1 depolama birimini kullanıyor. Hem daha yavaş hem de daha fazla pil harcayan bir depolama birimi. 256 GB sürümü ise UFS 4.0.

Bütçeye göre konuşuyorum hocam 40 bine çıkartsa iPhone 12 ya da 13 önerebilirdim ayrıca 26 bine telefon olması saçma 3 tekerli elektrikli motor alınır o paraya.

26 bin zaten maksimum.

S20'nin rakini 60 Hz pil konusunda gariban performans konusunda çöp rezil telefonu nasıl 26K'ya önerebiliyorsunuz aklım almıyor.

İşletim sistemi iOS ve sade diye iPhone almak saçmalıktan ibaret parayı boşa atıyorsunuz.

S23 ikinci el alınabilir.

Xiaomi 13T pişman etmez efsane fiyat performans ürünü canavar gibi bir telefon.

S23 FE(256 GB) mi Xiaomi 13T mi?

iPhone 11 ve 12 fiyat performans bazından mantıksız, S22 gibi modellerle baş edemezler. iPhone 13 ise 11 ve 12'ye göre çok daha iyi bir model, baz modellerdeki en büyük sıçrama 13 modelinde yapıldı denebilir, F/P açıdan yine rekabet yoksunu olsa da en azından iyi bir kamera, iyi bir panel ve güçlü bir SoC elde etmiş olacaksınız. Asıl konuya gelecek olursak; @t_h42 arkadaşımın dediği gibi benim önerim de S23'e esnemeniz yönünde fakat esneyemezseniz tercihlerinize göre S22 ya da S23 FE tercih edin; S22 küçük, kompakt ve premium bir cihaz ve yardımcı kameraları daha iyi, S23 FE ise S22 kadar premium değil ve daha büyük bir cihaz, bunun yanı sıra termal başarımı, sürdürülebilir performansı ve pil performansı çok daha iyi, kamera tarafında ise ana sensörleri birebir aynı, sadece isimleri farklı fakat yardımcı kameraları daha kötü, S20 FE ile aynı telephoto sensörünü barındırıyor, Ultra geniş açı ise net olarak daha kötü. Eğer kamerayla çok haşır neşir değilseniz ana sensörün birebir aynı olmasından dolayı çok bir fark hissetmezsiniz.

S22 daha mı iyi yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
S23FE pişman etmez, Xiaomi 13T ise canavar.

İncelemelere bakıp karar verin birçok yönde Xiaomi daha önde fakat Samsung olanda Samsung yani.

Geri
Yukarı