26 bin TL iPhone 11 için verilir mi?

Hakannss

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk defa Apple ürünü kullanacağım. Redmi Note 8'den geçeceğim. İlla iPhone almayı düşünüyorum. Telefonla neredeyse hiç oyun oynayan biri değilim. Sosyal medyada takılırım az çok video fotoğraf çekerim. Bu şekilde bir kullanımla bu telefon beni 4-5 yıl götürür mü? 1 yıl sonra güncelleme almayı bırakacak diyorlar. Güncelleme almadıgı zaman hiç kullanılmayacak bir telefon mu olur? Ya da Apple ekosisteminde çok mu geride kalır. Cevaplarsanız sevinirim.

Evet asla sıfır iPhone 11 vs alma biraz daha ekleyip S23 al ona uzun süre daha Android güncellemesi gelecek veya ikinci el iPhone 12-13 bir şey al.

Arkadaşlar ilk defa Apple ürünü kullanacağım. Redmi Note 8'den geçeceğim. İlla iPhone almayı düşünüyorum. Telefonla neredeyse hiç oyun oynayan biri değilim. Sosyal medyada takılırım az çok video fotoğraf çekerim. Bu şekilde bir kullanımla bu telefon beni 4-5 yıl götürür mü? 1 yıl sonra güncelleme almayı bırakacak diyorlar. Güncelleme almadıgı zaman hiç kullanılmayacak bir telefon mu olur? Ya da Apple ekosisteminde çok mu geride kalır. Cevaplarsanız sevinirim.
İOS 18.7 ye kadar 2 sene var. Cihazın güncellemesi 2 sene daha devam edecek ve güvenlik güncelleştirmeleriyle devam edecek. İkinci el 12 öneririm o paraya. İllede sıfır iphone almak istiyorsanız alınabilir. Çünkü o civarda 0 olarak alabileceğin SE3 modelinin işlemci, akıllı hdr dışında hiç bir avantajı yok. O cihazı kasmadan donmadan en az 4 sene kullanabilirsin. Hatta Apple iPhone 6s gibi kıyak yaparsa 5 sene olabilir.

Ben 17.300'e aldım 5 ay önce o zaman bile değmezdi, açıkçası o fiyata Samsung s serisi bakmak daha mantıklı. Veya ille de iPhone dersen 2.el.

Tasarım ve boyuttan feragat ederim dersen ve kameradan SE3 bakabilirsin.

Sıfır alınacak telefon değil. İkinci el 12, bütçe yetiyorsa 13 alın. 4 yıllık telefon sıfır alınmaz.
Sıfır takıntısı yoksa dediğiniz doğru. İllede sıfır almam gerek diyen insanlarıda anlıyorum aslında. İkinci el S9+ adlığımda sıvı temaslı batarya değişmiş ve anakartı işlem görmüş çıkmıştı. Şu an düz 11 kullanıyorum sıfır aldım 21K ya ve iPhone 15 geçmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı