26 bin TL'ye MacBook Air M.2 alınır mı?

Osmanayd_1

Femtopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Macbok Air M.2 buldum 15 ay garantisi var. Kutu ve faturası var. İlk başta sahibi 29.500 TL dedi. Şimdi 26 bin TL diyor. Zorlarsam 22-23 bin TL'ye almaya çalışaçağım. Almak mantıklı mı?

8 GB modeli sanırım, ne işle uğraşacağınızı bilmiyorum ancak oyun veya mobil uygulama yazmayacaksanız ve pek ağır oyun da oynamam diyorsanız bence alınır. Pek oyun için tercih edilen modeller zaten değiller ancak 8 GB bellek ile bazı "iş"leri de yapamayabilirsiniz.

8 GB RAM modeli yetmeyecek çünkü bende 16 GB RAM Victus var bazen yetmiyor.

Hangi alanda çalışacağına göre değişebilir bu sanki, bir de 8 GB model olduğunu varsaydık ikimiz de, arkadaş bilgi vermemiş ancak 16 GB model de olabilir. Son olarak, işletim sistemleri ve işlemci mimarisi tamamen farklı olduğu için MacBook'lar çok daha az kaynak tüketiyorlar. Hem Windows hem de MacBook kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki Windows'tan MacOS'a geçince tertemiz bir bellekle çalışıyor gibi hissederken Windows bilgisayarda belleğimin sırf 5GB'ını sistem kullanıyor zaten.

Hangi alanda çalışacağına göre değişebilir bu sanki, bir de 8 GB model olduğunu varsaydık ikimiz de, arkadaş bilgi vermemiş ancak 16 GB model de olabilir. Son olarak, işletim sistemleri ve işlemci mimarisi tamamen farklı olduğu için MacBook'lar çok daha az kaynak tüketiyorlar. Hem Windows hem de MacBook kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki Windows'tan MacOS'a geçince tertemiz bir bellekle çalışıyor gibi hissederken Windows bilgisayarda belleğimin sırf 5GB'ını sistem kullanıyor zaten.

Hocam ileri düzey yazılımcıysa 16 GB bile yetmez ister Windows'ya da Mac olsun hiç fark etmez.

Eğer yazılım veya oyun oynamayacaksanız net alınır.

Yok sadece gündelik işler için.

İyi fiyat alınabilir cihazdan emin olunduktan sonra.

Evet bende detayli incelemeden almayacağım.

8 GB ram var

Hocam ileri düzey yazılımcıysa 16 GB bile yetmez ister Windows'ya da Mac olsun hiç fark etmez.

Yazılımla işim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı