26 bin TL'ye RTX 4060 Ti sistem alınır mı?

Biraz boş muhabbet VRAM falan. Nvidia sektöre yön veriyorken, pek olayı kalmadı bu 3-5 GB'ın. Bu bütçelere hem Nvidia hem yüksek VRAM hayal olur yalnızca. İlla istiyorsan 4060 Ti 16 GB alırsın. Bunun dışında seçeneğin neredeyse yok denilebilir. Ayrıca AMD'nin ne sıkıntısını gördün anlat, merak ettim şimdi.
Sadece 2 ay rx 6500 kullandım bidaha gerek kalmadı durmadan watman yiyor oyun açılmıyor kafayı yedim bidahda amd yanaşmam şimdi diğerleri gibi gelir yok ben kullandım böyke yok ben kullandım şöyle diyeceksen hiç deme o kadar para verip 8gb vramdan şikyetçi değilsin ben birşey demiyorum hocam

Sadece 2 ay RX 6500 kullandım bir daha gerek kalmadı durmadan WattMan yiyor oyun açılmıyor kafayı yedim bidahda AMD yanaşmam şimdi diğerleri gibi gelir yok ben kullandım böyke yok ben kullandım şöyle diyeceksen hiç deme o kadar para verip 8 GB VRAM'dan şikyetçi değilsin ben bir şey demiyorum hocam.

Zaten 4060 Ti güç bakımından da yetersiz bir kart.
Birkaç sene sonra kart güçsüz kaldığı için oyunlarda Ultra açamayacaksınız.
O zamanda 16 GB VRAM çöpe gidecek verdiğiniz para çöpe gidecek.
Ha 1080p de kullanacaksanız hiç gerek yok 16 GB VRAM almaya zaten 1080p için hala 8 GB VRAM'in ömrü var.

Zaten 4060 Ti güç bakımından da yetersiz bir kart.
Birkaç sene sonra kart güçsüz kaldığı için oyunlarda Ultra açamayacaksınız.
O zamanda 16 GB VRAM çöpe gidecek verdiğiniz para çöpe gidecek.
Ha 1080p de kullanacaksanız hiç gerek yok 16 GB VRAM almaya zaten 1080p için hala 8 GB VRAM'in ömrü var.
Hocam 3060ti bile 3 seneye yakın bir zaman oldu çıkalı ama hala yeterli bir kart 4060ti nasıl olurda bikaç sene sonra yetersiz kalıyor

Hocam madem ben internetten gördüğüm şeyleri buraya yazıyorum beni aydınlatır mısınız :D
Tabii. İlk başta nasıl çelişkiye girdiğinizi anlatayım. Üstteki mesajında RTX 3060 Ti 2020'de çıktı ama hala dayanıyor diyorsun. Ama 4060 Ti 8 GB diye almam diyorsun. Diğeri, Herşey VRAM değil. Ve muhtemelen diğer konularda artık 8 GB yetersiz kalıyor diye buraya gelip yazmışsın. Şuan teknoloji çok hızlı gelişiyor. Sen gelip 6800 alsan bile taş çatlasın 4 yıla ayarları kısarsın.

Hocam 3060 Ti bile 3 seneye yakın bir zaman oldu çıkalı ama hala yeterli bir kart 4060 Ti nasıl olurda birkaç sene sonra yetersiz kalıyor.

Hayır yeterli değil bir 2K Hogwarts Legacy testini izle bakalım.
Kart nasıl sürünüyor.
Ben 4070 ile bile DLSS açmadan Full Ultra oynamada zorlanıyorum siz 4060 Ti'dan bahsediyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

40-50 fps

Tabii. İlk başta nasıl çelişkiye girdiğinizi anlatayım. Üstteki mesajında RTX 3060 Ti 2020'de çıktı ama hala dayanıyor diyorsun. Ama 4060 Ti 8 GB diye almam diyorsun. Diğeri, her şey VRAM değil. Ve muhtemelen diğer konularda artık 8 GB yetersiz kalıyor diye buraya gelip yazmışsın. Şu an teknoloji çok hızlı gelişiyor. Sen gelip 6800 alsan bile taş çatlasın 4 yıla ayarları kısarsın.

1. olaraka demeye çalıştığım şeyi anlamak istememişsin geçipte 20k bütçeye zaten 3060 Ti var 8 GB VRAM alacaksam neden 4 5K fazla para vereyim demeye çalışmışım sonuç olarak 3060 Ti'da fena kart değil ama en azından 16 GB VRAM bir karta geçerim demeye çalışmışım 4060 Ti kötülediğim için bunu demiyorum sadece 8 GB VRAM yüksek ayarlarda bazı yerlerde drop yiyor sence mantıklı mı 25 30k para veriyorsun ama yüksek ayarlarda oynayamıyorsun bir de bu söylediğim her oyun için geçerli değil he bir de bu oyunlarada para veriyorsun orasıda ayrı bir mesele. 6800 alsan 4 seneye güzel bir şekilde götürür ben zaten sana 10 sene boyunca ilk çıktıği günkü sıcaklığını verecek demedimki bazı şeyleri anlamak istememişsiniz hocam.

1. olaraka demeye çalıştığım şeyi anlamak istememişsin geçipte 20k bütçeye zaten 3060 Ti var 8 GB VRAM alacaksam neden 4 5K fazla para vereyim demeye çalışmışım sonuç olarak 3060 Ti'da fena kart değil ama en azından 16 GB VRAM bir karta geçerim demeye çalışmışım 4060 Ti kötülediğim için bunu demiyorum sadece 8 GB VRAM yüksek ayarlarda bazı yerlerde drop yiyor sence mantıklı mı 25 30k para veriyorsun ama yüksek ayarlarda oynayamıyorsun bir de bu söylediğim her oyun için geçerli değil he bir de bu oyunlarada para veriyorsun orasıda ayrı bir mesele. 6800 alsan 4 seneye güzel bir şekilde götürür ben zaten sana 10 sene boyunca ilk çıktıği günkü sıcaklığını verecek demedimki bazı şeyleri anlamak istememişsiniz hocam.
Şuan bana 4060 Ti 8 GB'ın drop yediği oyunları söyler misin? Sanki 3-4 yıl sonradan gelmiş gibi konuşuyorsun. Sen VRAM'e takmışsın. Şuan 4060 Ti ile 3060 Ti sistemlerin arasında 4-5 bin lira olma nedeni DLSS 3. Sen bu teknolojiyi açtığında 3070 Ti-3080 seviyesine ulaşabiliyorsun. Ve şuan çoğu oyun DLSS 3'e yatırım yapıyor. Neyse hatayı kendin yaparsın artık.

Şu an bana 4060 Ti 8 GB'ın drop yediği oyunları söyler misin? Sanki 3-4 yıl sonradan gelmiş gibi konuşuyorsun. Sen VRAM'e takmışsın. Şu an 4060 Ti ile 3060 Ti sistemlerin arasında 4-5 bin lira olma nedeni DLSS 3. sen bu teknolojiyi açtığında 3070 TI-3080 seviyesine ulaşabiliyorsun. Ve şu an çoğu oyun DLSS 3'e yatırım yapıyor. Neyse hatayı kendin yaparsın artık.

4060 Ti 8 GB ile 406016 GB arasındada 3 4K bütçe var peki VRAM bu kadar önemsiz senin gördüklerini onlar göremiyorlar değil mi demek ki VRAM'in bir önemi varki bu kadar bütçe var arasında DLSS3 4000 serisine özel bir şey zaten biliyorum geçipte bunu anlatmana gerek yok ben VRAM'den bahsediyorum sen bana DLSS3'ten bahsediyorsun 🤦oyunlarada örnek vermek gerekirse God of War Call of Duty Battlefield 2042 vs. gibi oyunlarda oluyor ben sana demiyorum ki zaten 2 3 saniyede bir yiyor ama o kadar bütçe ayırıyoruz ama az da olsa drop yiyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı