26 Ekim 2021'den itibaren geçerli olmak üzere benzine 44 kuruş zam geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Onlar zengin ama parasal varliklari gozukmuyor. Yani fakirler. Allah goruyor. Kimsenin hakkini kimsede birakmaz.

İroni nedir?
Fakir değiller dostum. Adamların umrundamı sanıyosun günaha mı giriyorum sevap mı işliyorum? Adam cebine bakıyor ve vatandaşın hakkını yiyor. Kimsenin hakkını bırakmaz diye bişey yok herkesin hakkı yeniyor gördüğün üzere.

Maalesef bu ülkede bazı kişiler dini kullanıp sürekli yalan söyleyerek ve hak yiyerek çoğu insanı dinden uzaklaştırdı ben de dahil. Gelişmiş ülkeler de şükrederek mi geçimini sağlıyor?
Gelismis ulkelerde yasamadigim icin yorum yapamam.

Aynen dayıcım aynen. Sen dedin diye zengin adam zekatını verecek.
Ekonomi böyle düzelecek.

Ya dalga mı geçiyorsunuz siz?
Ekonomiyi kimin batırdığını, ülkeyi kimin bozduğunu, kimlerin milyarlarca dolara mal olan ve günlük maliyeti 3 milyon lira olan sarayda oturduğunu bilmiyor musun?

20 senedir bu adamlar bir tane fabrika açmamış, üretimi güçlendirmemiş.
Eğitim desen zaten şey götürüyor.
Yaşına göre yorum yapsan? Bak dostum, devlet fabrika açmaz, devlet dükkan işetmez. Özel sektör yapar veya dışarıdan gelen yatırımla olur.

Fakir değiller dostum. Adamların umrundamı sanıyosun günaha mı giriyorum sevap mı işliyorum? Adam cebine bakıyor ve vatandaşın hakkını yiyor. Kimsenin hakkını bırakmaz diye bişey yok herkesin hakkı yeniyor gördüğün üzere.
Secimler olacak.

30+ dönüm alandan mahsül topladı bir tanıdık, 400 bin TL kazandıysa kendisine kalan 50-60 Bin TL, maksimum 100 bin TL. Her gün çok zor şartlarda çalışan adam bu parayla kışı geçirecek artı olarak ekipman gübre ilaç vs. parası çıkaracak borçlarını ödeyecek...

Yaşına göre yorum yapsan?
Niye, arkadaşın yaşı küçük diye düşüncesini belirtemez mi? Bu nasıl düşünce şeklidir?
@Heidegger, bir dönem ben de tarla ektim, biçtim. Gerçekten durum o zamanlar kötüydü, bu bahsettiğim sene 2014. Şimdiyi düşünemiyorum bile.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı