26" şehir içi dış lastik önerisi

Berrkay

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
9
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: i3-10100F, 1660 Super, 8 GB RAM.
Laptop: i7-11800H, RTX 3070, 32 GB RAM.
Monitör: ASUS VG248QG
Dış lastik fiyatları, kaliteli bir şey almak istenildiği zaman çok uçuk durumda. Bunun yüzünden mecburen Decathlon'dan almak zorundayım, ek olarak belirteyim. Şehir içinde performans ağırlıklı kullanıyorum dağ bisikletini, çünkü yol bisikleti alamıyorum.

Belirttiğim nedenden dolayı, 2.20'lik dış lastiğin hantallığı ve potansiyelimi düşürmesi nedeniyle şehir içi lastiğe geçmeyi düşünüyorum. Bulduğum 2 model var, farklı model önerileriniz varsa atabilirsiniz.

Arasında kaldığım modeller:

Shawalbe' nin lastiklerini de incelemenizi öneririm. Belki biraz fazla para vereceksiniz ama sizi yol ile bir arada tutan tek şey lastikler. Hamuruna kadar çok önemli. Hatta Shawalbe Kojak serilerine bakmanızı öneririm.

@AKINLASINN Baktım, bütçemi zorlasam bile o fiyata çıkabileceğimi düşünmüyorum, lastik iyi gibi görünüyor fakat düşündüğümden çok ince :D Bana uyabileceğinden şüpheliyim, ince profil olması da tedirgin ediyor biraz.

@Lockheed O yüzden sizlere soruyorum, pek anlayamadım orada yazılan yorumları, çok ikilemde bırakıyorlar insanı. Allah'a emanet ürün alıyoruz resmen.

@AKINLASINN Baktım, bütçemi zorlasam bile o fiyata çıkabileceğimi düşünmüyorum, lastik iyi gibi görünüyor fakat düşündüğümden çok ince :D Bana uyabileceğinden şüpheliyim, ince profil olması da tedirgin ediyor biraz.

@Lockheed O yüzden sizlere soruyorum, pek anlayamadım orada yazılan yorumları, çok ikilemde bırakıyorlar insanı. Allah'a emanet ürün alıyoruz resmen.
Ben bisikletçide 50 TL ye taktırmıştım.

İnce profil olması doğru basınçta kullanılırsa tedirginlik uyandırmamalı. Yol tutuşu konusunda aklınızda şüphe olmasın. Anlatılanlar gibi değil. Ben decathlon'un ürünlerini önermiyorum. 1 aydır tanıdığıma topladığım bisikletin kadro kulağını bulamadılar. Bunun gibi bir lastik alırsanız çok daha iyi olur.(Patlamaya dayanıklı.)

@kqqk13 bütçeyi asacagiz gibi duruyor. Bu fiyatlar tek lastik için geçerli degil mi? Eski kullandigimiz "hurda" bisikletin arka lastigi 26x1.75 Schwalbe çikti, sence bu sorun olur mu? 2 farkli marka kullanmak veya bir çift lastik almak mi daha faydali olur?

@kqqk13 bütçeyi asacagiz gibi duruyor. Bu fiyatlar tek lastik için geçerli degil mi? Eski kullandigimiz "hurda" bisikletin arka lastigi 26x1.75 Schwalbe çikti, sence bu sorun olur mu? 2 farkli marka kullanmak veya bir çift lastik almak mi daha faydali olur?
Tek lastik için geçerli. Lastiğin üstünde model yazıyor mu? Eğer eski lastik aşınmamışsa kullanabilirsin. Lastiği biraz daha ucuza buldum.

O lastigi kullanacagim, kacirmam :D Asinma durumu goremedim. Schwalbe Marathon Plus modeli. 250 TL civari oldugu icin istesem de alamam gibi.
@kqqk13 önerdiğin iç lastik var mı peki? Herhangi bir bisikletçiden alacağım iç lastik iş görür mü?

Son düzenleme:
O lastigi kullanacagim, kacirmam :D Asinma durumu goremedim. Schwalbe Marathon Plus modeli. 250 TL civari oldugu icin istesem de alamam gibi.
@kqqk13 önerdiğin iç lastik var mı peki? Herhangi bir bisikletçiden alacağım iç lastik iş görür mü?
Markasız iç lastik alma. Cst kullanıyorum ben. Bilindik bir marka olursa iyi olur. İnternetten alırsanız çok daha iyi olur. İç lastik alırken, lastik kalındığına da dikkat etmelisiniz.

Geri
Yukarı