26 yaşında mühendislik okumak için geç mi?

emreyanar35

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar. 26 yaşındayım ve hayal ettiğim mühendislik bölümüm için okumak hep içimde upte olarak kaldı. Hem okuyup bir yandan çalışmak istiyorum fakat bunu başardım diyelim şu an temelim çok iyi değil. TYT 40-45 arası AYT 10 net sayılır ama benim AYT için 30-35 yeterli olur hedefim öyle çok yüksek değil. 225K-275k arası gelse yeterli olur. Yani demek istediğim 31-32 yaşlarında ortalama mezun olsam hem iş sahası açısından hem de yaş konusunda iş bulabilir miyim bir yandan yurt dışı için sağlam bir Almanca öğrenip gitmek istiyorum. Sizce değer mi?

Ben teknikerim, hem çalışıp hem mühendisliğe hazırlanıyorum. Hesap tutarsa 29-30 yaşında mühendislikten mezun olmuş olacağım. Bana göre ömür boyu içinde kalacağına hedeflediğin hayal ettiğin şeyin peşinden gitmek en önemlisi. Bu arada yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi okumanın ve mühendisliğin yaşı yok. İşe alırken kabiliyetine ve neler yapabildiğine bakıyorlar yaşına değil. Benim çalıştığım işletmeye 30-35 yaşlarında Stajyer mühendisler geliyor mesela.

Hocam dürüst konuşmak gerekirse o netlerle gireceğiniz bir üniversite size çok şey katmaz, ama hayaliniz buysa ve sıkı çalışacaksınız yapın derim. En azından denemedim demezsiniz içinizde kalmaz bence en önemli şey bu, hangi mühendislik istiyorsunuz ?

Bence gec.

29 yasinda bir dersin odevini Burcin(19), Mustafa(21) ve Berk(20) ile birlikte ezik bir kafede yaparken akranlarinin is guc aile ve cocuk sahibi oluyor olmasini sorgulayacaksin.

Kaldi ki TYT AYT anlamamama ragmen feda ettigin sureye degecek bir universite olacagini da sanmiyorum.

Heves kirmak kotu ama sana "inanirsan elbette basaririsin!!" pozitivizmi yapmak da sacma olurdu, hayat pembe bir masal degil :)

Yeni konular

Geri
Yukarı