26 yaşında mühendislik okumak için geç mi?

Bu mesajdandan ana fikir olarak evlilik temasi cikaran 2 kisi olmasi garip. Okuma yazma problemi mi var acaba?
( Ben de yesil ve mavi tonlarini seviyorum bu arada, konuyla super alakasiz; aktifim. )
Evet normalde okuyup geçtim ama yorumlarınız gittikçe çirkinleşiyor. Sakin olmayı deneyebilirsiniz. Yorumunuza cevap gelince ufaktan çıldırdınız anlam veremedim.

Bana geç gibi geldi. İlk olarak netlerin iyi değil zaten çok fazla çaba harcayacaksın. Ayrıca 5 sene sonra mezun olsan 33 olacaksın. Eğer askerliği yapmadıysa tecili o kadar uzatamazsın zaten. Yaptın diyelim arkadaşların çocuklarıyla buluşmaya gelirken üniversiteli kızları keseceksin bunlar da epey antogonist. Ama ne tarz bir hayat yaşadığına göre değişebilir. Örneğin çocuğun vs. zaten vardır hem üniversite okuyup hem çalışacağım dersen olabilir.

Evet normalde okuyup geçtim ama yorumlarınız gittikçe çirkinleşiyor. Sakin olmayı deneyebilirsiniz. Yorumunuza cevap gelince ufaktan çıldırdınız anlam veremedim.
Bunlar kasıntı tipler hocam bu yaşta bu olur mentalitesi olan tipler biri 20 yaşında evlenir diğeri 50 yaşında biri 25 yaşında milyoner olur biri 60 yaşında çöp toplar.

Sonuc olarak akranlarindan geri kalmanin anksiyetesini yasamasindan ve icinde bulundugu gruba uyum sorunu yasayacagindan bahsediyorum kisaca.

Ifade edis bicimimi cirkin buluyorsan raporlayabilirsin, modlar iyidir.

Bana geç gibi geldi. İlk olarak netlerin iyi değil zaten çok fazla çaba harcayacaksın. Ayrıca 5 sene sonra mezun olsan 33 olacaksın. Eğer askerliği yapmadıysa tecili o kadar uzatamazsın zaten. Yaptın diyelim arkadaşların çocuklarıyla buluşmaya gelirken üniversiteli kızları keseceksin bunlar da epey antogonist. Ama ne tarz bir hayat yaşadığına göre değişebilir. Örneğin çocuğun vs. zaten vardır hem üniversite okuyup hem çalışacağım dersen olabilir.
Üniversite kızlarını niye keseyim hocam okulu ve sınavları en hızlı nasıl bitirip onun düşüncesinde olurum bu ilişki konularında pek ilgilenmiyorum duygu denen olay bende biteli çok oldu tek odağım kendimi geliştirip bu ülkeden uzaklaşmak maalesef.

kendimi geliştirip bu ülkeden uzaklaşmak

Orta sinif Turk bir universiteden 30'lu yaslarda mezun olan ve alaninda is tecrubesi az olan bir muhendise US ya da bati EU ulkelerinde calisma izni cikar mi saniyorsun?

Global bir sirketin TR merkezinde calismak ya da MSc icin EU | US grad school kovalamak cok daha makul bir stratejji olacak ki yine yasin dayanacak 35-40'a.

Orta sinif Turk bir universiteden 30'lu yaslarda mezun olan ve alaninda is tecrubesi az olan bir muhendise US ya da bati EU ulkelerinde calisma izni cikar mi saniyorsun?

Global bir sirketin TR merkezinde calismak ya da MSc icin EU | US grad school kovalamak cok daha makul bir stratejji olacak ki yine yasin dayanacak 35-40'a.
Mantıklı konuşmuşsun. Bu arada sınavı kazanmakta kolay değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı